Grīzmans: Francija ieguva Pasaules kausu, taču FIFA balvai nav nominēts neviens francūzis

Antuāns Grīzmans AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Aizvadītā Pasaules kausa finālturnīra uzvarētājs Francijas izlases sastāvā Antuāns Grīzmans sarunā ar pazīstamo mediju L’Equipe atklājis, ka ir vīlies par to, ka viņš nav izvēlēts starp trim finālistiem uz FIFA gada spēlētāja balvu.

Prestižajai balvai izvirzīti portugālis Krištianu Ronaldu, ēģiptietis Mohameds Salāhs, kā arī horvāts Luka Modričs. Interesanti, ka bez Grīzmana balvai nominēts nav arī argentīnietis Lionels Mesi.

“Jā, man šķiet, ka šis bija labākais gads manā karjerā. Iepriekšējās sezonās esmu guvis vairāk vārtu, taču šogad ieguvu vairāk trofeju. Tas ir nedaudz dīvaini, un esmu arī vīlies, ka netiku iekļauts starp trim balvai izvirzītajiem spēlētājiem. Uzvarētāju nosaka FIFA, vai ne tā? FIFA organizē Pasaules kausu, un mēs to izcīnījām, taču starp kandidātiem nav neviena Francijas izlases spēlētāja.”

Futbolistiem prestižākā un vērtīgākā individuālā balva gan joprojām ir izdevuma France Football pasniegtā “Zelta bumba” jeb Ballon d’Or: “Ar katru gadu manas izredzes to iegūt palielinās. Ballon d’Or ir prestiža balva un tās iegūšana ir augstākais individuālais sasniegums katra futbolista karjerā. Tas ir augstākais novērtējums.”

“Protams, ja es to neiegūšu, tas nebūs netaisnīgi, taču tas man liks aizdomāties – kas man vēl ir jāizdara, lai to iegūtu? Esmu ieguvis trofejas un spēlējis nozīmīgu lomu svarīgos brīžos, tomēr neesmu tiesīgs balsot.”

Kaut arī 27 gadus vecais uzbrucējs nebija spējīgs nosaukt piecus kandidātus, kuri būtu pelnījuši tikt nominēti uz gada futbolista balvu, francūzis pats sev redz vietu kandidātu vidū: “Salīdzinot ar 2016. gadu, uzskatu, ka man būtu jābūt starp trim finālistiem. Tajā gadā zaudēju divos finālos, taču biju viens no trim pretendentiem uz šo balvu. Aizvadītajā sezonā uzvarēju trīs finālos…”

Bez uzvaras Pasaules kausā Grīzmans kopā ar Madrides “Atletico” virs galvas pacēla ne tikai UEFA Eiropas līgas trofeju, bet arī UEFA Superkausu.

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par