Grjaznovs: Stojanovičs gaidīja īsto brīdi, kad uzaicināt mani uz treniņnometni

Aleksejs Grjaznovs, sportazinas.com
Aleksejs Grjaznovs | Foto: LFF

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pussargam Aleksejam Grjaznovam izsaukums uz Latvijas izlasi ir kā rādītājs tam, ka viņš strādā pareizajā virzienā, intervijā Latvijas Futbola federācijai (LFF) atklāj potenciālas valstsvienības debitants.

Grjaznovs sākotnēji nebija iekļauts starp izlases kandidātiem, tomēr sestdien saņēma izsaukumu uz valstsvienību.

“Mums Valmierā bija pēdējās kārtas spēles pret “Metta” komandu. Ieguvām sev nepieciešamo rezultātu, svinējām tikšanu Eirokausos savās ģērbtuvēs. Man zvanīja, atbildēju. Zvanīja Ilvars [Rutkovskis, izlases menedžeris], teica, ka treneris mani aicina uz izlasi. Un te nu es esmu,” LFF citē Grjaznova teikto.

Sākumā 22 gadus vecajam futbolistam šķita, ka kāds viņu vēlas izjokot, tāpēc pats jaunumus kluba trenerim nepavēstīja.

“Pēc zvana man Ilvars piezvanīja arī mūsu kluba prezidentam, kurš tad vēlāk paziņoja to pārējiem komandas biedriem. Mana kluba galvenais treneris [Tamazs Pertija] novēlēja veiksmi nometnē un teica, ka turpmāk būs vēl tikai labāk,” stāsta Grjaznovs.

Viņš atzīst, ka klubā viss darbs norit profesionāli, bet izlasē tas ir vēl augstākā līmenī.

“Visi futbolisti ir kā viens vesels, visi viens otru saprot. Pagaidām viss rit labi, pakāpeniski iekļaujos kolektīvā. Visi puiši ir ļoti draudzīgi un atsaucīgi, palīdz man te iejusties pēc iespējas ātrāk. Milzīgs paldies viņiem par to,” atklāj pussargs.

Treniņnometnes pirmajā pilnvērtīgajā dienā treneris Slaviša Stojanovičs viņu un Ingaru Sarmi Stugli aicināja uz sarunu.

“Treneris teica, ka jau sen sekoja līdzi manām gaitām, ka viņš gaidīja īsto brīdi, kad uzaicināt mani uz treniņnometni. Viņš vēloties mani pavērot klātienē tieši viņa treniņos. Teica, ka mans sniegums kluba rindās uz viņu atstājis labu iespaidu. Treneris saka, ka viņu apmierina manis demonstrētais treniņos. Jāturpina strādāt,” secina futbolists.

Grjaznovs stāsta, ka viņam ir pilnībā skaidrs, ko treneris no viņa gaida. Valmieras komandas futbolists uzmanīgi klausoties teorijas nodarbībās un katra vingrinājuma skaidrojumu, bet, ja kauto ko nesaprot – pārjautā. “Visu, kas attiecas konkrēti uz manu pozīciju, es saprotu. Man svarīgākais sākumā saprast, ko treneris gaida no manis. Izlasē pagaidām tieku gatavots spēlēšanai balsta pussarga pozīcijā. Mans galvenais uzdevums ir iesākt uzbrukumus un dot pienesumu aizsardzībā,” skaidro Grjaznovs.

Līdz šim izlase koncentrējusies savas spēles uzlabošanai, bet treneru korpuss pakāpeniski jau sāk gatavot arī tieši nākamajai pretiniecei Slovēnijai.

“Viņi runā par konkrētiem futbolistiem, piemēram, par Iličiču. Galvenais ir neviena nebīties, būt pārliecinātam laukumā, ticēt saviem spēkiem. Ja visi būsim uz vienas nots, viss būs kārtībā. Kā es iztēlojos līmeni izlašu mačos? Domāju, ka būs ļoti augsts temps, individuāli meistarīgi pretinieki. Ja un kad debitēšu, tā pieredze man būs jauns pakāpiens karjerā. Un tad tas būs atkarīgs no manis, vai no tā atsperšos,” stāsta Grjaznovs.

Pirmo reizi Grjaznovs uz Latvijas futbola skatuves parādījās pirms dažiem gadiem, kad veiksmīgi sevi apliecināja “Babītes” rindās, taču uz brīdi pazuda no redzesloka. Viņš nav pārstāvējis arī Latvijas U-21 izlasi.

“Vienreiz tiku uzaicināts uz U-21 treniņnometni. Veselības stāvokļa dēļ mani no tās nometnes priekšlaikus aizsūtīja mājās. Pirms tam spēlēju vēl jaunāku vecuma grupu izlasēs,” atceras Grjaznovs, kurš futbolā palika, pateicoties savam gribasspēkam. “Tik daudz gadu biju veltījis futbolam, būtu bijis sāpīgi, ja tā arī netiktu līdz kaut kādam noteiktam mērķim. Arī vecāki mani šajā izvēlē atbalstīja, par ko viņiem paldies. Vecāki ir mans galvenais kompass dzīvē.”

Grjaznova pirmais treneris ir Andrejs Gluščuks, kurš tagad strādā “Metta” akadēmijā. Tāpat viņa karjeras attīstīšanā lielu ieguldījumu devis Vladimirs Beļajevs. “Šiem diviem treneriem esmu pateicību parādā,” atzīst Grjaznovs.

Viņš cer, ka ar savu sniegumu izdosies palīdzēt izlasei sasniegt pozitīvu rezultātu. “Uzskatu, ka nemaz neesam tik slikta komanda. Mums ir neslikti spēlētāji, vienkārši pietrūkst ticības pašiem sev. Un tādēļ arī ir tik nelāgi rezultāti. Izsaukums uz izlasi man ir kā rādītājs tam, ka visu daru pareizi, strādāju pareizajā virzienā,” pauž Grjaznovs.

Uz Ļubļanu komanda devās trešdien pusdienlaikā, bet spēle starp Slovēnijas un Latvijas izlasēm 16.novembrī stadionā “Stožice” sāksies plkst.19.00 pēc Latvijas laika. Mačs pret Austriju 19.novembrī stadionā “Daugava”, kā ierasts, sāksies plkst.21.45.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 16 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot 11 zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts vairāk nekā pirms diviem gadiem.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklā zaudējusi visās astoņās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvots 0:3 zaudējums pret Izraēlu un 0:5 – pret Slovēniju. Septembrī viesos ar 0:6 tika piedzīvota sagrāve pret Austriju un savās mājās ar 0:2 zaudēts Ziemeļmaķedonijai. Savukārt oktobrī savā laukumā tika zaudēts 0:3 Polijai un viesos piedzīvota neveiksme 1:3 pret Izraēlu.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 143.vietā, Slovēnija ieņem 65.pozīciju, bet Austrija – 25.vietā.

Kvalifikācijas turnīra G apakšgrupā pēc astoņām spēļu kārtām Austrija ar 16 punktiem ieņem otro vietu, Slovēnija ar 11 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā, bet Latvijas valstsvienība, kas ir savu pirmo punktu meklējumos, noslēdz turnīra tabulu tās sestajā pozīcijā.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Pirms nepilna gada no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par