Grosberga PČ orientēšanās sportā ieņem vietu TOP20 garajā distancē

09/07/2021 22:56
Sandra Grosberga

Sandra Grosberga piektdien pasaules čempionātā orientēšanās sportā Čehijā garajā distancē ieņēma 17.vietu, kamēr vīriešu sacensībās labākais no Latvijas orientieristiem Uldis Upītis ierindojās 29.vietā. Sieviešu sacensībās Grosberga distanci veica stundā 29 minūtēs un 37 sekundēs, no uzvarētājas atpaliekot par 12 minūtēm un 26 sekundēm.

Uzvarēja zviedriete Tove Aleksandersone, kura Doksi bija pirmā visās piecās iespējamajās individuālajās un komandu distancēs. Tā viņai bija jau 15. zelta medaļa pasaules čempionātos. Aleksandersone par divām minūtēm un 58 sekundēm apsteidza zem neitrālā karoga startējošo Krievijas Orientēšanās federācijas (FSO) pārstāvi Natāliju Gemperli un par trim minūtēm un 17 sekundēm – šveicieti Simonu Eberzoldu. Līga Valdmane ierindojās 42.vietā 59 sportistu vidū, no uzvarētājas atpaliekot par 28 minūtēm un 50 sekundēm.

Vīriešu sacensībās Upītis finišēja 29.vietā, no uzvarētāja norvēģa Kaspera Hārlema Fosera atpaliekot 20 minūtes un 41 sekundi. Otrais finišēja šveicietis Matiass Kiburcs, kurš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un piecas sekundes, trešais bija uzvarētāja tautietis Mangne Dēli, no komandas biedra atpaliekot piecas minūtes un 58 sekundes. Otrs Latvijas dalībnieks Artūrs Pauliņš 67 orientieristu konkurencē ierindojās 31.vietā, uzvarētājam zaudējot 21 minūti un 19 sekundes.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijas izlase sprinta stafetē starp 22 komandām ieņēma 14.vietu. Latvijas izlasi veidoja Irita Puķīte, Sandra Grosberga, Uldis Upītis un Andris Jubelis. Otrdien vidējā distancē augstāko vietu izcīnīja Edgars Bertuks, kurš vienīgais sasniedza finālu, ierindojoties 32.vietā.

Savukārt ceturtdien Latvijas izlase stafetē ieņēma desmito vietu vīriešiem un 16.vietu – sievietēm.

Sākotnēji šis bija plānots kā čempionāts tikai meža distancēs, taču pagājušajā gadā nenotikušo sacensību dēļ programmai ir pievienots arī sprints un sprinta stafete. Līdz ar to čempionāts sākās 3.jūlijā ar sprintu, kuru kā sezonas galvenās sacensības sev bija izvirzījusi Baltijas labākā orientieriste Sandra Grosberga, kura maijā notikušajā Eiropas čempionātā sprintā izcīnīja visu laiku labāku rezultātu Latvijas orientēšanās vēsturē sievietēm – desmito vietu.

Latviju sacensībās pārstāv 11 sportisti: Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš, Mārtiņš Sirmais, Rūdolfs Zērnis, Uldis Upītis, Andris Jubelis un Sandra Grosberga, Inga Dambe, Līga Valdmane, Irita Puķīte, Elza Ķuze, bet rezervē Rihards Krūmiņš un Signe Sirmā. Tā ir visu laiku lielākā Latvijas komanda, kas piedalījusies pasaules čempionātā.

Pasaules meistarsacīkstes, kurām pieteikušies 302 sportisti no 40 pasaules valstīm, noritēja no 3. līdz 9.jūlijam.