Gruškevics atsauc savu kandidatūru LFF ģenerālsekretāra amatam

Mareks Gruškevics pirmdien atsaucis savu kandidatūru Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretāra amatam otrdien gaidāmajā LFF valdes sēdes balsojumā, sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja Gruškevics.

Ziņu portāls “Delfi” pirmdien ziņoja, ka Gruškevics atteicies no kandidēšanas uz LFF ģenerālsekretāra vietu otrdien gaidāmajā balsojumā. “Saņēmu informāciju, ka balsis LFF valdē jau ir sadalītas, tās nav par labu man, un es neredzu jēgu rītdien kandidēt uz LFF ģenerālsekretāra amatu,” aģentūrai LETA apstiprināja Gruškevics, kurš ģenerālsekretāra pienākumus LFF pildīja divus mēnešus.

“Izdevās uzsākt atskaišu procesa pilnveidi federācijā,” uzsākto darbu uzskaite tika sākta ar finanšu jautājumu. “Sākot analizēt valsts naudas apguvi, izrādījās, ka tā atrodas Valsts kasē un netiek apgūta, jo nav atskaišu par līdzekļu izmantošanu iepriekšējos periodos. Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai tādas nebija iesniegtas kopš 2016.gada, atskaites trūka arī Latvijas Sporta federāciju padomē, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijā, kur bija izmantota puse no 34 tūkstošiem eiro, bet pārējā summa nevarēja tikt apgūta, jo par 17 tūkstošiem nebija atskaišu. Arī šobrīd Valsts kasē atrodas Slovēnijas brauciena nauda par čarterreisu un viesnīcu, taču pašlaik to nevar dabūt ārā.”

“Otrkārt, sākām personāla izvērtēšanu, lai paaugstinātu darbības efektivitāti. Treškārt, izvērtējām esošos un nākotnes sponsoru līgumus. Bija jāpanāk progress ar “adidas”, kas visām Latvijas futbola izlasēm piegādā ekipējumu un ar kuru šogad beigsies līgums. Šobrīd esam izkustinājuši šo jautājumu no nulles punkta, un “adidas” gatavo jauno līgumu par atbalstu līdzšinējā apjomā. Uzskatu, ka tas ir liels ieguvums, jo “adidas” uzņēmuma politika arvien vairāk vēršas uz atsevišķu sportistu, nevis komandu sporta veidu atbalstu.”

Lūgts novērtēt divos mēnešos iepazīto darbalauku, Gruškevics izteicās atzinīgi: “Ļoti pozitīvs viedoklis, jo darba lauks ir plašs un iespējas – neizmērojamas gan sporta veidā, gan federācijā. Katru dienu Latvijā notiek vidēji trīs futbola pasākumi, un futbolā iesaistīt vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, sākot ar futbolistiem un beidzot ar apkalpojošo personālu. Tas ir aizraujoši.”

“Delfi” ziņo, ka no kandidēšanas uz LFF ģenerālsekretāra amatu atteicies arī Vadims Ļašenko. Līdz ar to pirms otrdienas LFF valdes sēdes par vienīgo kandidātu LFF ģenerālsekretāra amatam palicis Edgars Pukinsks, kurš jūnijā šo amatu atstāja, LFF to pamatojot ar vēlmi vairāk laika veltīt ģimenei.

Šobrīd LFF ģenerālsekretāra ievēlēšana federācijai ir akūti nepieciešama, jo ceturtdien LFF ārkārtas kongresā tika nobalsots par LFF prezidenta Kaspara Gorkša atstādināšanu no amata. Tā kā LFF paraksta tiesības ir prezidentam un ģenerālsekretāram, šobrīd tādu LFF nav nevienai amatpersonai, jo ģenerālsekretāra amata pienākumu izpildītājam tādu nav.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par