Gudija miers, Ločmeļa enerģija, Egles izpildītais solījums – septiņi novērojumi par spēli pret Kazahstānu

15/05/2024 12:01
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Vakar Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēle pret Kazahstānu paveica uzreiz divas lietas, kuras tai nebija izdevušās iepriekš – uzvarēt pamatlaikā un neielaist vārtus. Pēc trīs spēlēm Latvijai ir septiņi punkti no deviņiem iespējamiem, komandai ieņemot otro vietu B grupā – tieši aiz Zviedrijas, kurai ir 100% bilance.

Gudija miers. Ja atceraties pagājušo čempionātu, tad Gudļevskim vispār nesanāca doties laukumā, taču vārtsargs par to nepārdzīvoja, bija ar komandu, atbalstīja to un, ar Harija Vītoliņa vārdiem izsakoties, nolika savu ego malā. Pēdējo reizi pasaules čempionāta spēlē Gudļevskis laukumā devās 2019. gadā un liekas, ka pa šiem pieciem gadiem viņš tikai kļuvis labāks un nobriedušāks. Bija brīži, kad spēle ilgi norisinājās pie pretinieku vārtiem, taču Gudijs allaž palika modrs, kā arī atceramies 56. minūtē neitralizēto pretinieku labākā spēlētāja izgājienu vienatnē pret vārtsargu.

Gudļevskis: Tas, ka čaļi jūtas droši ar mani vārtos, daudz ko pasaka

Egles turētais solījums. Pēc izlases treniņa 13. maijā runāju ar Haraldu Egli un jautāju, kad no viņa gaidīt pirmos vārtus. Haralds atbildēja pārliecinoši – rīt, un savu solījumu arī turēja. Uzbrucējam nav tas lielākais spēles laiks – vakar viņš laukumā pavadīja nedaudz vairāk par deviņām minūtēm. Arī iemetienos viņam neveicas tā, kā varbūt pašam gribētos. Bet viena epizode ar ripas noķeršanu ar roku uz zilās līnijas un vārtu guvumu tik svarīgā brīdī kompensē visu pārējo.

Egle: Pēc pirmajām divām spēlēm ir daudzas lietas, pie kā jāpiestrādā

Komanda progresē. To saku ne tikai tāpēc, ka beidzot izcīnīta uzvara pamatlaikā, bet kaut vai tāpēc, ka vakar pirmais periods bija labākais no pirmajiem periodiem šajā turnīrā. Arī kopumā kļūdu skaits kļūst mazāks, lai gan jāatgādina, ka Kazahstāna diezgan bieži atrada caurumus Latvijas izlases aizsardzībā. Varētu teikt, ka Latvija spēļu kalendāru ar trīs mačiem pret nomināli vājākām vienībām izmanto pēc pilnās programmas, šajos mačos pakāpeniski ieskrienoties. Vienīgais jautājums ir par to, vai ar to ieskriešanas ātrumu pietiks, lai ņemtu punktus arī pret pārējiem pretiniekiem?

Ločmelis un viņa enerģija. Līdz ar Ločmeļa atgriešanos tik tiešām trešā maiņa kļuva daudz enerģiskāka. Virknējums Rihards Bukarts – Dans Ločmelis – Miks Indrašis vakar bija diezgan pamanāms, ko nevar teikt par trešo maiņu iepriekšējos divos mačos, kad ar Indraši spēlēja citi partneri. Varbūt brīžiem pietrūka aukstasinības, bet kopumā prieks, ka Dans ir atpakaļ, jo vakardienas mačs parādīja, ka tagad pretiniekiem vēl vairāk jālauž galva par mūsējo nosegšanu.

Ločmelis: Cerams, ka pret Slovākiju, Vāciju un spēcīgākām komandām mums kritīs labāk

Uzmanīgāk savu vārtu priekšā. Pirms spēles Raimonds Vilkoits brīdināja, ka kazahiem patīk veikt izspēles no aizvārtes ar mēģinājumu dabūt ripu vārtos no tuvās distances. Lai arī Latvijas hokejisti par to zināja, tomēr vakar vārtu priekša bija varbūt ne caurstaigājamā sēta, bet arī ne labi apsargāta teritorija. Vakar no tuvās distances tika izdarīti vairāk nekā 15 metieni. Jā, ne visi bija precīzi, daži tika bloķēti, bet kopumā savu vārtu priekšā vajadzētu darboties uzmanīgāk. Ja kazahi par to nesodīja, tas nenozīmē, ka arī pārējās izlases būs tikpat neproduktīvas.

Pirmā maiņa “atpūšas”. Pēc pirmajām divām spēlēm bija dzirdami nelieli pārmetumi par to, ka Latvijas izlases sniegums ir atkarīgs no pirmās maiņas. Proti, ja mums nebūt Kaspars un Rodrigo, tad nez, kādu vietu mēs tagad ieņemtu turnīra tabulā. Vakar virknējums ar 16., 17. un 18. numuru bija pamanāms, momentus veidoja, bet viss neturējās tikai uz viņu pleciem, par ko ir liels prieks. Vārtus guva otrā un ceturtā maiņa, tad gaidām to pašu arī no trešās.

“Kaspar? Nekad vairs neaizej” – Latvija IIHF PČ spēka rangā piedzīvo kāpumu

Disciplīna, disciplīna un vēlreiz disciplīna. Šo vārdu trīs reizes neuzrakstīju nejauši – jo tieši tik daudz noraidījumu vakar bija Latvijai pirmajā periodā. Un tas pēc tam, kad galvenais treneris bija uzsvēris, ka mači jāsāk disciplinētāk. Turklāt viens no tiem ir par ripas izmešanu ārpus laukumā, kas vispār reti kad ir pamatots. Arī kopumā, lai arī ar disciplīnu iet labāk, šajā elementā vēl ir daudz, kur pielikt. Jo pagaidām mazākumā Latvija spēlē vairāk nekā vairākumā. Nav labi.

TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.63
4.92
4.92
2.65
3.1
2.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām