Gudļevska pārstāvētā komanda aizvietos Minskas “Yunost” IIHF Čempionu līgā

10/06/2021 22:31

Par Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotās Čempionu līgas 32. dalībnieci kļuvusi Bratislavas “Slovan”, kura aizvietos Minskas “Yunost”, ziņots turnīra mājaslapā.

Pirms dažām dienām Baltkrievijas čempione tika izslēgta no turnīra ar IIHF lēmumu. “Ņemot vērā pēdējos incidentus Baltkrievijā un reakcijas ar neparedzamajām sekām, ceļojums uz/no Minskas kļuvis apgrūtinošs. Tika paziņots par lidojumu apturēšanu un šie lēmumi jau ir stājušies spēkā, daži no tiem tiks ievēroti vismaz līdz oktobra beigām un nav iespējams paredzēt, kas notiks tālāk. Diemžēl, pašlaik CHL dalībniekiem nav iespējas laicīgi ieplānot savus maršrutus, bet, lai izpildītu savus pienākumus pret sponsoriem, mums nepieciešama skaidra vīzija par situāciju,” teikts Čempionu līgas paziņojumā.

Sākotnējais plāns paredzēja, ka “Yunost” spēlēs vienā grupā ar Tršinecas “Ocelari”, “Leksand” un “Fribourg-Gotteron”. Tagad šo vienību pretiniece būs “Slovan”, kura dalību Slovākijas čempionātā noslēdza pusfinālā. Savukārt “Yunost” desmito reizi tika kronēta par Baltkrievijas čempioni, zelta medaļu iegūstot arī Latvijas speciālistam Aleksandram Beļavskim, kurš ir “Yunost” galvenā trenera palīgs. Tajā pašā laikā IIHF turnīrā nav pārstāvēta nedz Slovākijas fināliste “Poprad”, nedz čempione “Zvolen”.

Otro sezonu pēc kārtas “Slovan” pārstāvēs latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis. Aizvadītajā sezonā viņš septiņās pamatturnīra cīņās apturēja 91,4% metienu un vidēji ielaida 2,57 ripas, savukārt “play-off” turnīrā viņa statistika četros mačos ir 75,6% atvairīto metienu un caurmērā 13,99 ielaistie vārti. Latvieša rādītājus izslēgšanas mačos krietni sabojāja ceturtdaļfināla ceturtā spēle, kurā Gudļevskis septiņu minūšu laikā ielaida trīs vārtus un tika nomainīts, viņa pārstāvētajai komandai zaudējot ar 2:8.

Čempionu līgā būs divi latviešu vārtsargi – turnīrā piedalās arī Doņeckas “Donbass”, kuru nākamajā sezonā pārstāvēs Jānis Voris.

Pieslēgties

Dienas fokusā