Gudļevskim ne visai veiksmīga spēle, tomēr “Pinguins” svin uzvaru

27/12/2019 23:09

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis piektdien palīdzēja Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” komandai svinēt uzvaru Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) spēlē.

“Fischtown Pinguins” viesos ar rezultātu 5:4 (1:0, 3:1, 0:3, 1:0) pagarinājumā pārspēja Berlīnes “Eisbaren”.

Viesi pirms trešās trešdaļas bija iekrājuši komfortablu pārsvaru (4:1), taču perioda pirmajās piecās minūtēs to izsēja, “leduslāčiem” panākot neizšķirtu. Tiesa, pagarinājumā veiksme uzsmaidīja “Fischtown Pinguins” komandai, kas pirmajā minūtē izrāva uzvaru.

Gudļevskis šajā duelī atvairīja 28 no 32 pretinieku mestajām ripām. Latviešu vārtsargs spēlēja otro dienu pēc kārtas.

Viņš šosezon DEL čempionātā aizvadījis deviņas spēlēs, kurās svinējis septiņas uzvaras, vidēji ielaidis 2,62 ripas un atvairījis 90,55% metienu.

Gudļevska pārstāvētā komanda ar 52 punktiem 32 spēlēs ir piektā, bet Riharda Bukarta pārstāvētā Diseldorfas EG vienība ar 45 punktiem 30 dueļos ieņem astoto pozīciju.

Savukārt latviešu aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Čehijas komanda Tršinecas “Ocelari” svinēja uzvaru Špenglera kausa izcīņas otrajā spēlē.

“Ocelari” Katīnī grupas otrajā spēlē ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) pārspēja turnīra saimnieci “Davos”.

Tršinecas vienību sešas minūtes pirms pirmā perioda beigām vadībā izvirzīja Ondržejs Kovaržčīks, kurš kopā ar diviem komandas biedriem pretuzbrukumā izslidoja pret vienu pretinieku aizsargu un bija pirmais pie Davosas vārtsarga atsistās ripas. Trešā perioda pirmajā minūtē Harri Pesonens, kurš ikdienā pārstāv Langnau “Tigers” komandu, vairākumā iebakstīja ripu “Ocelārži” vārtos un panāca 1:1.

Uzvaras vārtus nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva Milans Dudera, kurš kopā ar komandas biedriem pie pretinieku aizsardzības zonas apturēja pretuzbrukumu un bez ripas apstādināšanas trieca to mērķī. Atlikušajā laikā Jiržī Polanskis un Kovaržčīks iemeta pa ripai tukšos “Davos” vārtos, Galviņa pārstāvētajai komandai uzvarot ar 4:1.

Jau ziņots, ka ceturtdien “Ocelari” ar 1:4 zaudēja Kanādas hokejistu komandai, kas sestdien krustos nūjas ar “Davos” vienību.

Tikmēr Toriāni grupā Somijas komanda Turku TPS ar 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) apspēlēja Ufas “Salavat Yulaev”. Ceturtdien šīs grupas pirmajā spēlē Ufas hokejisti ar 1:4 piekāpās “Ambri-Piotta”, kas sestdien mēros spēkus ar TPS.

Pagājušosezon “Ocelari” arī piedalījās Špenglera kausa izcīņā, kur apakšgrupā cieta divus zaudējumus un ceturtdaļfinālā ar 1:3 piekāpās “Davos” vienībai. Špenglera kausā triumfēja Somijas hokeja komanda Kuopio “KalPa”.

Špenglera kauss ir vecākais Eiropas klubu turnīrs, kas šosezon notiek jau 93.reizi. “Davos” un Kanādas izlase prestižajā turnīrā uzvarējušas 15 reizes, kas ir turnīra rekords, bet aiz tām seko septiņas reizes uzvarējusī Čehijas vienība Prāgas LTC, kas beidza pastāvēt jau 1949.gadā.

2013.gadā par šī turnīra uzvarētāju kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas “Servette” vienību no Šveices. Savukārt 2015. un 2016.gadā finālā spēlēja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices vienība “Lugano”, abas reizes piekāpjoties Kanādas izlasei.

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” šajā turnīrā piedalījās 2011. un 2017.gadā.