Gudļevskis: Šis ir īstais gads, kad doties mājās

Guļevskis Latvijas izlase sastāvā.
Foto: LETA

Piecas sezonas Ziemeļamerikā pavadījušais vārtsargs Kristers Gudļevskis šovasar atgriezies mājās. Pie stabilas iespējas spēlēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) vārtu vīrs netika, bet sapnis par lielo līgu nav izsapņots. Sportazinas.com taujāja Latvijas izlases vārtsargu par pieredzēto pāri okeānam, vienošanos ar Rīgas “Dinamo” un Gudļevska rīkoto nometni.

“Man patīk teikt, ka vienmēr var izdarīt vairāk,” atskatoties uz Ziemeļamerikā paveikto iesāka Gudļevskis. “Piecos gados Ziemeļamerikā ir uzkrāta liela pieredze, tas bija labi pavadīts laiks, bet vēlējos labākus rezultātus. Pagaidām nav sanācis realizēt visus mērķus, bet nākotne ir priekšā. Pagājušajā sezonā sliktā lieta bija tā, ka netikām izslēgšanas spēlēs, viss pārējais mani apmierināja. Laba organizācija. Tagad arī viņiem ir pārbūves process, tāpēc daudz kas mainīsies.”

Aizvadītajā sezonā Gudļevskis pārstāvēja Ņujorkas “Islanders” fārmklubu AHL Bridžportas “Sound Tigers”, kur 37 mačos vidēji ielaida 2,83 vārtus un atvairīja 89,7% metienu. Lielāko daļu Ziemeļamerikas sezonu latviešu vārtsargs aizvadīja otrajā spēcīgākajā līgā aiz NHL.

“Kaut kur pietrūka veiksme vai labāka sagadīšanās, pats arī varēju labāk nospēlēt,” atminas Gudļevskis. “Salasījās daudzi mazi faktori, varbūt arī tāpēc līdz šim nesanāca aizsniegt lielo līgu. Varianti pēc sezonas bija arī no citām komandām, bet nekas konkrēts un nācās gaidīt, tāpēc negribēju riskēt, ilgi gaidot. Esmu priecīgs, atgriežoties mājās, ar jaunu enerģiju varu ķerties klāt jaunajai sezonai.”

Latviešu vārtsargs šogad arī pārstāvēja Latvijas izlasi čempionātā Dānijā, kur divos mačos savos vārtos vidēji ielaida 4,97 vārtus un atvairīja 83,9% metienu. Pirms neilga laika tapa zināms, ka Gudļevskis atgriezies Rīgas “Dinamo” sastāvā.

“Atsaucos uz Rīgas “Dinamo” piedāvājumu, jo bija liela interese šogad un iepriekšējos gadus,” sacīja Gudļevskis. “Liels faktors, kāpēc atgriezos, bija māju sajūta, šogad komanda tiek komplektēta laicīgi un piedomāts pie sastāva, kurus spēlētājus parakstīt. Ja ir gads, kad varu doties mājās, tad šis ir īstais. Viss būs jāpierāda laukumā. Zinu, ko klubs no manis gaida un es pats no sevis, tagad tikai jāparāda sniegums laukumā.”

Šogad trešo gadu Liepājā norisinās Kristera Gudļevska vārtsargu nometne, kurai pieprasījums audzis un dažiem jaunajiem vārtu vīriem nācās palikt aiz strīpas.

“Nometne norit jau trešo gadu, bērniem arī ir prieks. Velku formu, eju un rādu vingrinājumus jaunajiem vārtsargiem. Tāpat arī pats pilnīgi piedalos sausajos treniņos,” par savu individuālo piedalīšanos treniņu procesos sacīja Gudļevskis. ” Ieguldām lielu darbu, un viss norit pēc plāna. Šogad atsaucība no jaunajiem vārtsargiem bija vislielākā, tāpēc visus nevarējām paņemt uz nometni. Mums ir jaunās paaudzes treneri, galveno plānu es sastādu un [Edgars] Lūsiņš ar trenera darba pieredzi asistē.”

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar