Gudļevskis par iespējamo atgriešanos Ziemeļamerikā: Labprāt pamēģinātu vēlreiz…

Kristers Gudļevskis Tampabejas
Kristers Gudļevskis Tampabejas "Lightning" sastāvā | Foto: NHL

Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis intervijā portālam “Sportazinas.com” atzinis, ka labprāt vēlreiz izmēģinātu spēkus Ziemeļamerikā un noteikti izskatītu piedāvājumu, ja tāds parādītos.

Gudļevskis kopā ar Latvijas izlasi šodien aizvadīja treniņu. Jau ziņots, ka Latvijas labākie hokejisti šobrīd ir pulcējušies uz treniņnometni Latvijā – uz to ieradušies spēlētāji gan no Eiropas līgām, gan arī Ziemeļamerikas.

“Treniņus var aizvadīt līdz 25 cilvēkiem un mums ir divas ģērbtuves,” portālam “Sportazinas.com” sacīja Gudļevskis. “Mums uz šo brīdi ir ieviesti dažādi likumi un, protams, jāievēro arī divu metru distance un vēl dažādas lietas, bet principā bija diezgan produktīvs treniņš.”

Treniņu vide koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā ir citādāka nekā tam būtu jābūt normālā situācijā. “Protams, bet tajā pašā laikā šis ir diezgan foršs veids kā ieskrieties. Ģērbtuvē vairs jau nerunājam gandrīz nemaz par pandēmiju. Zinām, ka tas ir ārā un esam piesardzīgi, cik varam būt, bet pārsvarā visai mierīgi pret to izturamies.”

Gudļevskis aizvadīto sezonu sāka Rīgas “Dinamo” sastāvā, taču pēc deviņām spēlēm, kurās tika atvairīti 86,3% metienu, abas puses sadarbību pārtrauca. Sezonu vārtsargs turpināja Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” komandā Vācijas čempionātā (DEL), kur viņam 25 mačos statistika bija jau daudz labāka, proti, 90,4% atvairīto metienu.

“Godīgi sakot, neesmu par to domājis, jo tas ir palicis mazliet pagātnē,” neveiksmīgo sezonas sākumu Rīgas klubā atcerējās Gudļevskis. “Bet visam ir savs iemesls, kādēļ kaut kas notiek. Es domāju, ka tur bija daudz lietas, kas sakrita un daudz iemesli, kādēļ nevarējām uzvarēt spēles. Kluba vadībā vienkārši pieņēma lēmumu, ka kaut kas ir jāmaina un tā arī viss izvērtās.”

“Sezonas otrā daļa bija aizraujoša un pozitīva. Vērtēju to diezgan labi. Klubs pirmo reizi sasniedza labāko sešinieku, kas garantēja vietu “play-off”. DEL līmenis kopumā ir diezgan labs. Tur ir daudz spēlētāji no AHL, un klubi Vācijā ir spējīgi savākt diezgan augsta līmeņa hokejistus.”

“Vācija ir ļoti sakārtota valsts. Biju pārsteigts par sadzīves līmeni, turklāt arī Vācijas līga bija ļoti labi organizēta – gan spēļu, gan treniņu, gan citādās ziņās. Vācieši laikam prot saorganizēt lietas,” atzinīgi par Vāciju un DEL turnīru izteicās Gudļevskis. “Domāju, ka DEL un ir atšķirīgs hokejs. vairāk pievērš uzmanību aizsardzībai, bet Vācijā tas ir daudz uzbrūkošāks.”

Gudļevskis nākamsezon nepaliks “Fischtown Pinguins” sastāvā par spīti tam, ka bija apmierināts ar tur pavadīto laiku. “Es vēlējos viena gada līgumu, bet viņi atrada vārtsargu, kurš bija gatavs parakstīt uz trim. Es biju iztēlojies, ka gribu palikt un spēlēt vēl vienu sezonu, jo tur bija ļoti laba komanda un ļoti labs kolektīvs, bet uz trim gadiem negribēju slēgt līgumu, jo tad es nevarētu aizbraukt nākotnē kaut kur citur uz kādu citu līgu.”

Vēl nav zināms, kurā klubā Kristers spēlēs nākamsezon. “Pagaidām viss ir tikai baumu līmenī,” atzina vārtsargs. “Arī no KHL šobrīd piedāvājumu nav.”

2018./19. gada sezonā Gudļevskis spēlēja “Dinamo” rindās, bet pirms tam vairākus gadus cīnījās par vietu Nacionālajā hokeja līgā (), kur viņš atradās Tampabejas “Lightning” un Ņujorkas “Islanders” sistēmās.

Gudļevskis kopumā aizvadīja piecas spēles “Lightning” rindās, no kurām divas bija Stenlija kausa izcīņā, tomēr Ziemeļamerikā Kristers pārsvarā spēlēja Amerikas hokeja līgā (AHL). Vārtsargs izskatītu iespēju atgriezties AHL un mēģinātu vēlreiz sevi pierādīt, ja būtu šāds piedāvājums.

“Es noteikti izskatītu šādu piedāvājumu. Nezinu, vai šis gads koronavīrusa dēļ būtu labākais, lai dotos atpakaļ uz Ziemeļameriku, bet vispār es noteikti izskatītu un labprāt pamēģinātu vēlreiz,” atzina Gudļevskis.

Vārtsargs arī atklāja, ka viņam kopš aizbraukšanas no Ziemeļamerikas vairs nav bijušas sarunas ar savu līdz šim pēdējo klubu otrpus okeānam – Ņujorkas “Islanders”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par