Gudļevskis spēlē lieliski un ieved komandu Vācijas līgas pusfinālā

24/03/2024 19:06
Kristers Gudļevskis

Latvijas vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” šodien Vācijas hokeja līgas (DEL) ceturtdaļfinālā izcīnīja ceturto uzvaru un nodrošināja vietu pusfinālā.

Pamatturnīra uzvarētāja “Fischtown Pinguins” ceturtdaļfināla ceturtajā mačā izbraukumā ar 3:1 pārspēja “Ingolstadt” un sērijā līdz četrām uzvarām bija pārāka ar 4-0. Latvijas vārtsargs atvairīja 26 pretinieku metienus jeb 96,3%.  Brēmerhāfenes komandā ar gūtiem vārtiem izcēlās Dominiks Ūrers, Markuss Vikingstads un Ross Mauermans.

“Fischtown Pinguins” pamatturnīrā ar 107 punktiem 52 spēlēs ieņēma pirmo vietu 14 komandu konkurencē un uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā. Brēmerhāfenes komandas vārtsargu trenera amatā darbojas Latvijas speciālists Edgars Lūsiņš.

Izcils sniegums tiek novērtēts – Gudļevskis atzīts par Vācijas līgas labāko vārtsargu

Čehija

Jānis Jaks Čehijas ekstralīgas ceturtdaļfināla mačā tika pie rezultatīvas piespēles un palīdzēja viņa un Kristapa Zīles pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” izbraukumā ar 2:1 papildlaikā pārspēt Brno “Kometa” un sērijā līdz četrām uzvarām panākt 3-2.

Jaks, kurš atgriezās ierindā pēc izciestās četru spēļu diskvalifikācijas, asistēja Litvīnovas komandas otrajos vārtos, kad pēc viņa un Ondržeja Kašes piespēlēm vairākumu rezultatīvi noslēdza Liams Kirks.

Jaks kopā uz ledus bija 21 minūti un desmit sekundes, no kurām minūti un 35 sekundes spēlēja vairākumā, un atzīmējās statistikā ar vienu metienu pa vārtiem, četriem bloķētiem metieniem un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu. Tikmēr Zīle laukumā bija 23 minūtes un 23 sekundes un spēlēja trīs minūtes un četras sekundes mazākumā. Viņa kontā divi bloķēti metieni, noslēdzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Zviedrija

Trillerī Zviedrijas līgas ceturtdaļfinālā pie uzvaras tika Mārtiņš Dzierkals un “Skelleftea”, kas vueb otrajā papildlaikā ar 3:2 uzvarēja “Linkoping”, sērijā panākot 2-0. Dzierkalam 16 minūtēs un 28 sekundēs trīs metieni, divi spēka paņēmieni, četras soda minūtes un neitrāla lietderība.

Valsts pēc spēka otrās jeb “Allsvenskan” līgā “Bjorkloven” ar 3:2 pieveica “Djurgarden”, nonākot soļa attālumā no pusfināla (3-1). 17 gadus vecais latviešu uzbrucējs Bruno Osmanis, kurš pamatturnīrā laukumā devās 15 spēlēs, arī šoreiz palika ārpus “Bjorkloven” pieteikuma.

Slovākija

Dominējošu sniegumu Slovākijas ekstralīgas ceturtdaļfinālā turpina demonstrēt Mihalovces “Dukla”, kas ar 6:2 sagrāva “Zvolen” un sērijā panāca 3-0. Uzvarētāju rindās ar vārtu guvumu izcēlās Kaspars Daugaviņš, gūstot pirmos vārtus šajā sērijā. Iepriekšējā spēlē, kuru “Dukla” uzvarēja ar 5:1, viņš tika pie trīs rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Kristofers Bindulis izpildīja trīs metienus un iekrāja pozitīvu lietderību +1.