Gudļevskis turpina dominanci kārtējā uzvarā Zviedrijā, Indrašim spīdošs sniegums Vācijā

18/01/2023 23:20
Kristers Gudļevskis

Zviedrija

Kārtējo uzvaru Zviedrijas pēc spēka otrajā jeb “Allsvenskan” līgā izcīnījusi Ērnšeldsvīkas “MoDo” ar Kristeru Gudļevski ierindā, kas šoreiz ar 6:3 pārspēja “Djurgarden”. 30 gadu vecais ripu ķērājs atvairīja 28 no 31 metieniem.

Sezonā kopumā Gudļevskis demonstrējis fantastisku sniegumu. Latvietis starp visiem līgas vārtsargiem vidēji ielaidis vismazāk ripu (1,9), viņš tāpat ir līderis izcīnītajās uzvarās (21) un dalīti pirmajā vietā “sausajos” panākumos (4), kamēr Gudļevska atvairīto metienu procents (91,99%) ir septītais labākais līgā.  “MoDo” šī bija jau 27. uzvara 34 mačos, kas turnīra tabulā ļauj atrasties drošā pirmajā vietā.

Citā mačā neveiksmi piedzīvoja Georga Golovkova pārstāvētā Upsālas “Almtuna”, kas ar 2:3 atzina “Mora” pārākumu. Uzbrucējs izdarīja trīs metienus pa vārtiem. Golovkovs šosezon aizvadījis 35 spēles, kurās guvis septiņus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles – viņš ir “Almtuna” otrais rezultatīvākais spēlētājs.

Vācija

Vācijas hokeja līgā (DEL) Šveningenas “Wild Wings” panākumu sekmēja Miks Indrašis, gūstot vārtus un atdodot rezultatīvu piespēli. Latvieša pārstāvētā komanda ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica Ķelnes “Haie”.

Indrašis vispirms pirmajā trešdaļā asistēja vārtu guvumā, bet pats pēc tam bija precīzs bija otrā perioda izskaņā, realizējot skaitlisko vairākumu. Uzbrucēja rēķinā šosezon 23 (7+16) rezultativitātes punkti.

Čehija

Čehijas ekstralīgā otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja turnīra tabulā pēdējā vietā esošā Kladno “Rytiri” vienība, kuras sastāvā spēlē Oskars Cibuļskis un Kristaps Sotnieks. “Rytiri” ar 1:4 piekāpās Pardubices “Dynamo”. Cibuļskim starp visiem Kladno komandas spēlētājiem lielākais spēles laiks (22 minūtes un 14 sekundes), kamēr Sotnieks šoreiz palika ārpus pieteikuma.

Somija

Neveiksmi Somijas čempionātā jeb “Liiga” piedzīvoja Mikeli “Jukurit” un Oskars Batņa, kas ar 0:4 piedzīvoja sakāvi pret Oulu “Karpat”. Batņa 11 minūtēs un 12 sekundēs protokolā neatzīmējas un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon kopumā uzbrucējs 41 spēlē sakrājis 10 (4+6) punktus.

Dānija

Smagu un visai negaidītu sakāvi Dānijas līgā piedzīvoja Herningas “Blue Fox” ar Andri Džeriņu ierindā, kas ar 0:5 zaudēja pēdējā vietā esošajai Rodevres “Mighty Bulls”. Latvijas uzbrucēja pārstāvētā komanda neizmantoja lielisku iespēju izvirzīties turnīra līderpozīcijās un joprojām ierindojas otrajā vietā.