Gudramovičs un Kalniņš apsteidz Šicus Latvijas kausā kamaniņu sportā

28/12/2016 15:09

Sigulda, 28.dec., LETA. Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa duets trešdien apsteidza olimpiskos medaļniekus Andri un Juri Šicus, triumfējot Latvijas kausa izcīņā kamaniņu sportā, kamēr vīriem un dāmām uzvaras guva galvenie favorīti Inārs Kivlenieks un Elīza Cauce.

Vīru grupā Kivlenieks uzrādīja labākos laikus abos braucienos un kopsummā otrās vietas ieguvēju Riku Kristenu Rozīti apsteidza par 0,246 sekundēm, bet bronzas godalgas ieguvēju Artūru Dārznieku – par 0,314 sekundēm.

Kā pēc sacensībām izteicies Kivlenieks, “sajūtas ir labas, laiki un ātrums arī uzlabojas”.

“Jāpiestrādā vēl pie braukšanas tehnikas, jo mačos jūtos par daudz sasprindzis, tiek pieļautas nevajadzīgas kļūdas. Nav lielas, bet zinu, kas ir jālabo, lai nebūtu vispār. Jāstrādā tālāk un būs vēl labāk,” uzskata Kivlenieks.

Starp junioriem savu dominanci apliecināja Kristers Aparjods, kurš tuvāko sekotāju Edgaru Karnīti apsteidza par 2,638 sekundēm.

Dāmu konkurencē Latvijas kausu izcīnīja Cauce, otrās vietas ieguvēju Kendiju Aparjodi divu braucienu summā apsteidzot par 0,168 sekundēm, bet bronzas medaļnieci juniori Elīnu Vītolu par 0,414 sekundēm.

Pirmajā braucienā Aparjode bija ātrākā, bet otrajā nelielo pārsvaru nespēja noturēt. Tikmēr Latvijas izlases dalībniece Ulla Zirne pēc pirmā brauciena ieņēma trešo vietu, bet otrajā piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

“Pēc sava pirmā brauciena nedomāju, ka būšu labākā, jo bija mazas kļūdiņas, kuras cerēju otrajā izlabot,” Aparjode izteicās, ka viņai pat pirms starta Pasaules kausā nav bijis tik liels satraukums kā šoreiz pirms otrā brauciena. “Otrajā galīgi neizdevās starts un augšējās virāžas, bet kopumā esmu priecīga un ar pozitīvu noskaņojumu gatava doties uz Eiropas čempionātu.”

Junioru konkurencē uzvaru guvušajai Vītolai sekoja Anda Upīte, kura zaudēja 0,773 sekundes.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē par Latvijas kausa ieguvējiem kļuva Gudramoviča un Kalniņa, kuri savus sīvākos konkurentus Šicus divu braucienu summā apsteidza par nieka 0,027 sekundēm. Abas ekipāžas aizvadīja divus teju identiskus braucienus.

Trešā vieta bija Kristena Putina un Imanta Marcinkēviča duetam, kuri jau zaudēja vairāk nekā sekundi, bet junioriem labākie bija Gunārs Bergs un Ralfs Vanzovičs, kuri savus vienīgos konkurentus Mārtiņu Botu un Robertu Plūmi apsteidza par 4,470 sekundēm.

Jauniešu A grupā uzvaras izcīnīja Gints Bērziņš un Līva Knēta, bet vienīgā divnieku ekipāža ar Emīlu Tupi un Viktoru Nahodkinu nefinišēja, jauniešu B konkurencē labākie bija Kaspars Rinks un Marta Zukule, bet jauniešu C grupā labākie savu vienaudžu vidū bija Arkādijs Skleinovs un Selīna Zvilne.

Jau nākamajā nedēļā Vinterbergas trasē risināsies Pasaules kausa piektais posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Latvijas pieaugušo izlase uz Vāciju dosies jau piektdien, 30.decembrī.