Gulbe un “Casademont” nepārvar FIBA Eirolīgas ceturtdaļfinālu

06/03/2024 23:34
Aleksa Gulbe

FIBA Eirolīga

Latvijas basketbolistes Aleksas Gulbes pārstāvētā Spānijas komanda Saragoasas “Casademont” trešdien izšķirošajā FIBA Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlē piedzīvoja neveiksmi un neiekļuva finālčetrinieka turnīrā.

“Casademont” ceturtdaļfināla izšķirošajā spēlē viesos ar rezultātu 63:86 (11:23, 22:21, 8:21, 22:21) piekāpās Turcijas komandai “Mersin” un sērijā līdz divām uzvarām zaudēja ar 1-2.

Gulbe sērijas trešajā spēlē laukumā bija 23 minūtes un 37 sekundes un, realizējot vienu tālmetienu un divus soda metienus, guva piecus punktus. Viņas kontā arī sešas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un divi bloķēti metieni, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -11 un efektivitātes koeficientu 12.

Saragosas komandā rezultatīvākās ar 12 punktiem bija Leonija Fībiha un Vega Himeno, kamēr starp mājiniecēm ar 18 punktiem izcēlās Kalija Kopere.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Kitija Laksa un Stambulas “Fenerbahce” sērijā izcīnīja otro panākumu pār Spānijas vienību Salamankas “Avenida” un nodrošināja vietu finālčetrinieka turnīrā.

Eirolīgā pamatturnīrā startēja 16 komandas, kuras ir sadalītas A un B grupās pa astoņām katrā. Katras grupas četras labākās komandas kvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Iepriekšējā sezonā par Eirolīgas čempionēm kļuva Stambulas “Fenerbahce” basketbolistes.

FIBA Eirokauss

Latvijas basketbolistes Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” trešdien FIBA Eirokausa pusfināla pirmajā mačā piedzīvoja zaudējumu.

Venēcijas vienība savā laukumā ar rezultātu 68:69 (21:20, 3:20, 19:10, 25:19) piekāpās Londonas “Lions” basketbolistēm.

Melderei paliekot uz rezervistu soliņa, starp mājiniecēm rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Matilde Villa, kamēr Londonas komandas labā 24 punktus guva Temi Fagbenle, kura arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Finālā iekļūs uzvarētāja divu maču summā. Atbildes spēle paredzēta 12.martā.

Ceturtdaļfinālā Venēcijas komanda divu spēļu summā ar 171:148 uzvarēja “TTT Rīga” basketbolistes.

“TTT Rīga” šīs sezonas sākumā nepārvarēja FIBA Eirolīgas kvalifikāciju, sezonu turpinot Eiropas pēc spēka otrajā klubu turnīrā.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sākās decembra vidū, un, lai iegūtu kausu, ir jāuzvar piecās sacensību kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.

Pagājušajā sezonā “TTT Rīga” ne Eirolīgā, ne Eirokausā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā.