Gulbim neliels kritums ATP rangā, Lībietim rekordvieta dubultspēlēs

Ernests Gulbis, sportazinas.com
foto: REUTERS/Toby Melville

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis divas pozīcijas un atgriezies 208.vietā, kurā bija arī pirms divām nedēļām, kamēr dubultspēļu rangā ar 203.vietu sasniedzis savu karjeras rekordu.

Aizvadītajā nedēļā Gulbis nevienā turnīrā nepiedalījās, kortā neplānojot doties arī šonedēļ.

Savā iepriekšējā turnīrā pirms divām nedēļām latvietis cieta zaudējumu Francijas pilsētā Orlēnā notikušā “Challenger” raudzes turnīra pirmajā kārtā.

ATP rangā Gulbim iepriekš lielāks kāpums padevās pēc ASV atklātā čempionāta, kur viņš aizkļuva līdz otrajai kārtai, tajā zaudējot nākamajam finālistam Kevinam Andersonam no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR). Pirms ASV atklātā čempionāta latvietis bija atrodams ranga 255.pozīcijā, pēc sezonas noslēdzošā “Grand Slam” turnīra veicot kāpumu par 45 pozīcijām.

Gulbis jau gadu cīnās ar ar veselības problēmām un šobrīd turnīros lielākoties piedalījies ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš zaudējis vienu vietu un tagad ieņem 681.pozīciju, bet uz brīdi Gulbim valsts pirmās raketes godu atņēmušais Miķelis Lībietis atrodams tikai 923.vietā, arī piedzīvojot vienas pozīcijas lejupslīdi. Šogad kopumā viņš vienspēlēs nopelnījis tikai 14 ATP punktus.

Vēl no Latvijas sportistiem 1323.vietā atrodas Artūrs Lazdiņš, 1477.pozīcijā ir Krišjānis Stabiņš, kamēr Rihards Emuliņš un Jānis Podžus ir dalītā 1670.pozīcijā, J.Podžum pakāpjoties 102 vietas augstāk. Tikmēr 1775.pozīcijā ir Roberts Grīnvalds.

Pasaules ranga līdera godu saglabājis Rafaels Nadals no Spānijas, kurš svētdien uzvarēja Pekinas “ATP World Tour 500” sērijas turnīrā, tiekot pie sestā titula sezonā un 75.titula karjerā.

Nadalam seko šveicietis Rodžers Federers un brits Endijs Marejs, kurš augustā zaudēja pirmās raketes godu.

Aiz labāko trijnieka ir vācietis Aleksandrs Zverevs, kuram seko Marins Čiličs no Horvātijas un Novāks Džokovičs no Serbijas, kuram traumas dēļ sezona ir beigusies. Septītajā pozīcijā atrodas austrietis Dominiks Tīms, bet uz astoto vietu pakāpies šveicietis Stans Vavrinka, kurš sezonas beigu daļā arī nespēlē, bet devītais tagad ir bulgārs Grigors Dimitrovs.

Tikmēr labāko desmitniekā atgriezies beļģis Davids Gofēns, kurš svētdien uzvarēja Tokijas “ATP World Tour 500” sērijas turnīrā, tiekot pie otrā titula divu nedēļu laikā. Gofēnam šis ir atkārtots ranga rekords, jo labāko desmitnieku viņš noslēdza arī šī gada aprīlī un maijā.

Savukārt ATP dubultspēļu rangā Lībietis pakāpies 40 vietas augstāk uz 203.pozīciju, kas viņam ir jauns rekords.

Lībietis sestdien noslēdza dalību Stoktonas “Challenger” sērijas dubultspēļu turnīrā, kur aizkļuva līdz finālam, tajā gan zaudējot. Viņš nopelnīja 55 ATP dubultspēļu ranga punktus. Iepriekšējo rekordu Lībietis sasniedza septembra vidū, kad rangā atradās 211.vietā.

Tikmēr Rūdolfs Mednis, kurš jau trīs nedēļas kā izkritis no vienspēļu ranga, dubultspēlēs ieņem 1482.vietu, Mikus Losbergs atrodams 1506.vietā, Stabiņš 1534., bet Mārtiņš Podžus 1679.vietā, kamēr Jānis Podžus no dubultspēļu ranga ir izkritis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par