Gulbis ar uzvaru sāk Monreālas “Masters” turnīra kvalifikācijas sacensības

08/08/2015 18:49

Monreāla, 8.aug., LETA. Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis sestdien izcīnīja panākumu Monreālā notiekošā “Masters 1000” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmās kārtas mačā.

Kvalifikācijā ar devīto numuru izliktais latvietis ar 6-4, 6-3 uzveica slovēni Blažu Rolu.

Jau spēles pirmajā geimā Gulbim bija breika iespēja, bet trešajā viņš arī lauza pretinieka servi. Ceturtajā geimā jau pie trim breikbumbām tika Rola, kuram Gulbja servi izdevās salauzt astotajā geimā, tobrīd panākot izlīdzinājumu 4-4. Tomēr uzreiz devītajā geimā Gulbis atguva breika pārsvaru un brīdi vēlāk noslēdza setu savā labā ar 6-4.

Arī otrajā setā Gulbim jau pirmajā geimā bija breikbumba, turklāt šoreiz pat divas. Arī šoreiz viņš ar pirmo mēģinājumu iespēju neizmantoja, tomēr to paveica piektajā geimā. Turpinājumā Gulbis vēlreiz pretinieka servi lauza devītajā geimā, noslēdzot maču ar panākumu pusotras stundas laikā.

ATP rangā Gulbis pašlaik ieņem 81.vietu un kvalifikācijā izlikts ar devīto numuru, bet Rola atrodams 124.pozīcijā.

Pirmās kvalifikācijas kārtas pārvarēšana latvietim devusi 16 ATP ranga punktus.

Izšķirošajā, otrajā, kārtā viņš spēkosies ar francūzi Nikolā Maī, kurš izlikts ar pirmo numuru un pasaules rangā atrodas 66.vietā.

“Rogers Cup” turnīrs vīriem pāra gados risinās Toronto, bet nepāra – Monreālā. Līdz ar to šogad rīkošanas kārta pienākusi Monreālai, kur pirms diviem gadiem latvietis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Savukārt pērn Toronto latvietis zaudēja otrajā kārtā, tiekot pie 45 pasaules ranga punktiem.

Iepriekšējo reizi šī turnīra kvalifikācijā Gulbis spēlēja 2009.gadā, kad zaudēja otrajā kārtā, bet 2007.gadā viņam izdevās to pārvarēt.

Gulbis šīs sezonas 23.spēlē sestdien tika vien pie sestās uzvaras. Kāda ATP turnīra kvalifikācijā viņš piedalās pirmoreiz kopš 2013.gada Romas “Masters 1000” turnīra.