Gulbis atgriežas planētas 100 labāko tenisistu vidū

0
81
Ernests Gulbis, sportazinas.com
Ernests Gulbis Foto: Georgics Kefalas/Keystone via AP

Latvijas vadošais vīru tenisists jaunākajā pasaules rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis astoņas vietas un pakāpies uz 96.pozīciju, pēc divu gadu pārtraukuma atgriežoties pirmajā simtniekā.

Aizvadītajā nedēļā 30 gadus vecais Gulbis apstājās Bāzeles “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā, bet pirms nedēļas aizcīnījās līdz Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālam, kurā gan cieta zaudējumu.

Sezonas beigās atrašanās starp planētas simts labākajiem tenisistiem Gulbim ļautu arī teju nodrošināt dalību nākamā gada Austrālijas atklātā čempionāta pamatsacensībās.

Vēl pērn Gulbis atkrita pat līdz pasaules ranga sestajam simtam, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu.

Savukārt Latvijas otrās raketes godā joprojām ir Mārtiņš Podžus, kurš zaudējis sešas vietas un ieņem 493.pozīciju. Pēc uzvaras Suboticas “Futures” turnīrā viņš septembra sākumā veica vairāk nekā simts vietu kāpumu, bet vēl pirms trim nedēļām sasniedza savu rekordaugsto 434.pozīciju.

Tikmēr valsts trešā rakete ir Roberts Grīnvalds, kurš saglabājis 1378.pozīciju. Pirms tam augustā latvietis divu nedēļu laikā bija veicis iespaidīgu kāpumu par 431 vietām.

Savukārt Artūrs Lazdiņš ieņem 1461.pozīciju, Jānis Podžus un Krišjānis Stabiņš atrodas dalītā 1724.pozīcijā, bet Mārtiņš Rocēns atrodas 1996.pozīcijā. Lazdiņš pakāpies par trim vietām, bet pārējie trīs latvieši pacēlušies par trim vietām.

Tikmēr pasaules ranga pirmajā desmitniekā notikušas nelielas izmaiņas. Līderpozīciju joprojām ieņem spānis Rafaels Nadals, bet otrais ir serbs Novaks Džokovičs, kamēr trešo vietu ieņem šviecietis Rodžers Federers.

Savukārt ceturtais ir argentīnietis Huans Martins del Potro, aiz viņa seko vācietis Aleksandrs Zverevs, bet par divām vietām uz sesto pozīciju pakāpies Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) tenisists Kevins Andersons. Pa vietai zaudējuši horvāts Marins Čiličs un austrietis Dominiks Tīms, devītais ir amerikānis Džons Isners, bet pirmo desmitnieku noslēdz bulgārs Grigors Dimitrovs.

Pagājušajā nedēļā notika divi “ATP World Tour 500” raudzes turnīri Bāzelē un Vīnē, kuros triumfēja attiecīgi Federers un Andersons. Sezonai tiks pielikts punkts šonedēļ “Masters 1000” sacensībās Parīzē, pēcāk labākajiem tenisistiem sacenšoties sezonas noslēguma turnīrā.

Dubultspēļu rangā Latvijas pirmā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš pakāpies par piecām vietām un ieņem 673.pozīciju, vairs tikai par 19 vietām atpaliekot no sava karjeras rekorda, bet Miķelis Lībietis pakāpies par vienu vietu un ieņem 747.pozīciju. Tikmēr Jānis Podžus atguvis astoņas vietas un ir 917.vietā.

Vēl Rūdolfs Mednis saglabājis 1329.vietu, Grīnvalds ir 1343.pozīcijā, kamēr Artūrs Lazdiņš ieņem 1591.pozīciju, viņiem pakāpjoties pa attiecīgi divām un vienu vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par