Gulbis Itālijā zaudē “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālā

19/02/2021 16:16

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis piektdien Itālijā cieta zaudējumu Bjellas “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālā. Gulbis (ATP 187.) ar rezultātu 2-6, 4-6 piekāpās itālim Lorenco Museti (ATP 122.), kurš turnīrā izlikts ar septīto numuru.

Latvijas tenisists maču sāka ar zaudētām divām servēm, kā dēļ nonāca iedzinējos ar 0-4 un pirmajā setā piekāpās ar 2-6. Otrajā setā viņš otrajā un ceturtajā geimā katrā neizmantoja pa trim breikbumbām, bet devītajā geimā pirmo reizi zaudēja savu servi, kas turpinājumā pretiniekam ļāva uzvarēt ar 6-4.

Gulbis šajā mačā izmantoja sešas netveramās serves, kamēr pretiniekam bija četri “eisi”. Latvijas tenisists arī pieļāva četras dubultkļūdas. Par iekļūšanu trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Gulbis nopelnīja 25 ATP ranga punktus. Iepriekš pirmajā kārtā Gulbim izdevās lauzt desmit zaudēto spēļu sēriju, ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspējot mājinieku Raulu Brankaco, kurš ATP rangā ieņem 373.vietu. Otrajā kārtā viņš ar 6-1, 6-4 uzvarēja Dmitriju Popko no Kazahstānas (ATP 170.).

Šosezon Gulbis ATP tūrē piedalījies trīs “Challenger” turnīros, kā arī Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācijā. Gulbis pie uzvarām nebija ticis kopš augusta beigām. Pagājušajā sezonā Gulbis uzvarēja Po “Challenger” turnīrā, kas viņam arī bija 2020.gada labākais sasniegums. Šajā līmenī Gulbis izcīnīja savu piekto titulu, bet pēdējo reizi iepriekš tas bija izdevies 2007.gadā.