Gulbis: Joprojām esmu pārsteigts par mūsu spēlētāju raksturu un potenciālu

Mārtiņš Gulbis
Mārtiņš Gulbis | Foto: FIBA

” basketbolistes, cīnoties ar Eiropas spēcīgākajiem klubiem, līdz galam vēl nespēj noticēt saviem spēkiem, pēc zaudējuma sarunā ar kluba preses dienestu atklāja galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.

Jau ziņots, ka Latvijas titulētākā sieviešu basketbola komanda “TTT Rīga” ceturtdien Spānijā piedzīvoja jau otro zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra spēlē. “TTT Rīga” Spānijas pilsētā Žironā ar 72:76 piekāpās Itālijas komandai Skio “Famila”.

“Nācās atspēlēties no lieliem mīnusiem, taču varējām uzvarēt. Joprojām esmu pārsteigts par mūsu spēlētāju raksturu un potenciālu – brīžiem vēl neticam, ka varam uzvarēt tāda līmeņa komandas. Jātiek šim posmam cauri un jāturpina iet uz priekšu,” pēc neveiksmes otrajā Eirolīgas spēlē pauda Gulbis.

Rīdzinieces spēles pirmajā daļā uz brīdi bija iedzinējos ar 22 punktu deficītu (19:41), tomēr 37.minūtē rezultāta tablo jau vēstīja 66:67. Galotnē veiksmīgāk darbojās itālietes.

“Kā treneris uzņemos atbildību par nenodoto informāciju pirmajā puslaikā. Nākamajās 20 minūtēs aizsardzībā taktiski nemainījām pilnīgi neko,” atklāja speciālists. “Otrajā puslaikā ielaidām tikai 31 punktu, atgriezāmies spēlē un cīnījāmies par uzvaru.”

“Nav tūlītējas atbildes, kāpēc aizvadījām divus diametrāli pretējus puslaikus, jo pēc pārtraukuma spēlējām ar cita līmeņa agresivitāti. Uzbrukumā darbojāmies daudz agresīvāk, taču cīņa beidzās ar zaudējumu. Jāiemācās nevis skaisti spēlēt, bet uzvarēt.”

Pamatlaika pēdējā minūtē Gulbis saņēma tehnisko piezīmi. Viņš pats uzsvēra, ka tas bijis nepieciešams.

“Vajadzēja! Komandai jānopelna cieņa pret klubiem ar lielākiem budžetiem un solīdiem rezultātiem mūsdienu Eirolīgā. Katru reizi, kad pietuvojāmies, mums fiksēja noteikumu pārkāpumu. Ūdens krūzē pildījās, pildījās, kamēr sāka līt ārā,” daiļrunīgi izteicās Gulbis.

“Pirmajā puslaikā Aija (Klakocka) saņēma brīdinājumu par stāvēšanu trīs sekunžu zonā. “Famila” garo spēlētāju – Sandrīnes Grudas un Natālijas Ahonvas – darbība līdzīgās situācijās pat netika ņemta vērā. Pretinieces nekaunīgi stāvēja vairāk nekā astoņas sekundes – muļķīgi būtu, ja nereaģētu un tēlot, ka viss ir kārtībā. Esmu cilvēks, kurš grib vinnēt, tāpēc – laba tehniskā piezīme.”

Spēlē pret Itālijas klubu labu sniegumu demonstrēja Kitija Laksa, kura realizēja četrus no pieciem tālmetieniem, bet grozam kopumā uzbruka ar 61,54% precizitāti, gūdama 23 punktus. Gulbis mača laikā sajutis, ka Laksa ir “atvērusies”, tāpēc centies spēli vadīt caur viņu.

“Redzot, ka Kitijai aizgāja spēle, centāmies veidot sadarbības uz viņu. Kitija pierādīja, ka ir augsta līmeņa spēlētāja – visām TTT basketbolistēm jāseko viņas piemēram. Ja gribam uzvarēt Eirolīgas spēles pret šāda līmeņa komandām, kurām nav nevienas vājas pozīcijas, labi jānospēlē visām spēlētājām. Nevaram atļauties neizdarīt savu darbu par 100%,” basketbolisti slavēja Gulbis.

Speciālists norādīja, ka gadījumā, ja “TTT Rīga” spēs demonstrēt līdzīgu sniegumu aizsardzībā kā tas bija ceturtdienas mača otrajā pusē, Jekaterinburgas UGMK nav neuzvarama vienība. Ar UGMK rīdzinieces tiksies piektdien.

Rīgas komanda uz Žironu devusies 11 spēlētāju sastāvā. Ģimenes apstākļu dēļ mājās palika Ieva Pulvere, bet šajā sabraukumā komandai palīdz Kate Krēsliņa.

Pirmā apļa spēles notiek no 29.novembra līdz 5.decembrim, bet otrā apļa mači plānoti no 17. līdz 23.janvārim.

Pēc divām spēļu kārtām zaudējumus nav cietusi UGMK, “Famila” un Žironas “Spar Citylift” ar vienu panākumu ieņem attiecīgi otro un trešo pozīciju, bet rīdzinieces pie uzvarām nav tikušas.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notiks vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tika sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā.

Ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.

“TTT Rīga” iepriekšējā sezonā Eirolīgas pamatturnīrā apakšgrupā ieņēma pēdējo vietu starp astoņām komandām un izslēgšanas turnīram nekvalificējās. Rīdzinieces vēlāk triumfēja Baltijas Basketbola līgā un pēc Latvijas Sieviešu basketbola līgas pamatturnīra pārtraukšanas tika apstiprinātas par valsts meistarsacīkšu uzvarētājām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par