Gulbis neizmanto četras mačbumbas un zaudē Donskojam

12/02/2017 16:33

Roterdama, 11.febr., LETA. Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis svētdien neizmantoja četras mačbumbas un cieta neveiksmi Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību izšķirošajā, otrajā, kārtā.

Pašlaik ATP ranga 154.vietā esošais Gulbis ļoti saspringtā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-7 (4:7), 6-7 (10:12) piekāpās krievam Jevgēņijam Donskojam, kurš ATP rangā atrodams 130.pozīcijā.

Trešā seta taibreikā Gulbis neizmantoja četras mačbumbas. Aizvadot pirmo turnīru pēc vairāk nekā pusgadu ilgas traumas ārstēšanas, Gulbis izspēlēja otro ilgo maču un divu dienu laikā kopā kortā pavadīja vairāk nekā piecas stundas.

Spēles ceturtajā geimā Gulbis pamanījās zaudēt savu servi, turklāt sestajā geimā arī nokļuva iedzinējos ar 15:40. Tomēr abas breika iespējas viņš atspēlēja un jau nākamajā geimā pats lauza krieva servi un panāca izlīdzinājumu, turpinājumā novedot setu līdz taibreikam. Tajā Donskojs izvirzījās vadībā ar 5:3, bet Gulbis uzvarēja nākamajās četrās izspēlēs, nodrošinot panākumu.

Otrajā setā pilnībā dominēja servētāji un tenisisti tā arī netika pie breika iespējām, turklāt arī ne reizi rezultāts nebija “vienādi”. Šoreiz taibreiku Gulbis sāka ar savu vienpadsmito netveramo servi mačā, tomēr nākamās četrās izspēlēs uzvarēja Donkojs un atkal ieguva pārsvaru. Pēc divām savām servēm Gulbis vēl pietuvojās līdz 4:5, bet neko vairāk paveikt neizdevās.

Trešajā setā Gulbis jau pirmajā geimā ieguva breikbumbu, bet to neizmantoja un turpinājumā atkal ilgstoši dominēja servētāji. Donskojs pie pirmajām trim breika iespējām pēc ļoti ilga pārtraukuma tika desmitajā geimā, kas vienlaicīgi bija arī mačbumbas, bet Gulbis visas šīs svarīgās izspēles uzvarēja. Arī nākamie divi geimi noritēja saspringti, bet atkal uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā.

Šoreiz papildus geimā kā pirmais pie pretinieka serves uzvarēja Gulbis un izvirzījās vadībā ar 3:1, ilgstoši saglabājot vadību, tomēr latvietis neizmantoja mačbumbas un Donskojs panāca 6:6. Taibreika otrajā pusē tenisisti pie savām servēm uzvarēja desmit izspēlēs pēc kārtas, tomēr saspringtajā izskaņā nedaudz sekmīgāks bija Donskojs un Gulbis cieta neveiksmi ar 10:12. Krievs realizēja savu sesto mačbumbu.

Šis mačs ilga divas stundas un 45 minūtes. Gulbis svētdien izpildīja 18 netveramās serves, kas bija par vienu vairāk nekā dienu iepriekš.

Gulbis sacensības noslēdza ar desmit ATP ranga punktiem, tomēr viņam vēl pastāv neliela iespēja iekļūt pamatturnīrā kā kvalifikācijas laimīgais zaudētājs.

Zīmīgi, ka abi tenisisti Roterdamas turnīra kvalifikācijas otrajā kārtā tikās arī pērn, kad Gulbis pretiniekam atdeva vien trīs geimus. Pērn Gulbis pēc kvalifikācijas pārvarēšanas Roterdamā pamatturnīra pirmajā kārtā pārliecinoši zaudēja francūzim Gaelam Monfisam.

LETA jau vēstīja, ka kvalifikācijas pirmajā kārtā Gulbis sestdien ar rezultātu 6-7 (6:8), 7-5, 6-3 apspēlēja Ukrainas tenisistu Serhiju Stahovski, kurš rangā ir 108.pozīcijā.

Gulbis pirms Roterdamas turnīra nebija spēlējis kopš jūlija beigām, kad Toronto “Masters 1000” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā piekāpās amerikānim Radžīvam Ramam. Zīmīgi, ka tas latvietim bija pirmais turnīrs kopā ar pieredzējušo amerikāņu treneri Leriju Stefanki, kura vadībā strādājis pat Džons Makinrojs.

Iepriekš Gulbis bija iecerējis spēlēt šonedēļ notiekošā Monpeljē “ATP World Tour 250” sērijas turnīra kvalifikācijā, taču savu sezonas sākumu viņš vēl nedaudz atlika.

Gulbja karjeras labākais rezultāts tika sasniegts pirms nepilniem trim gadiem, kad viņš aizkļuva līdz Francijas atklātā čempionāta pusfinālam un iekļuva pasaules ranga labāko desmitniekā.