Gulbis nespēj apturēt milža Karloviča serves

03/01/2019 13:34
Ernests Gulbis, Sportazinas.com

Latvijas vadošais vīriešu tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Indijā Punes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-7 (5:7), 6-7 (5:7) piekāpās “eisu” jeb netveramo servju karalim Ivo Karlovičuam no Horvātijas.

Gulbis rangā ieņem 95.vietu, kamēr Karlovičs atrodas 100.pozīcijā.

Gulbis par ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnījis 45 ATP ranga punktus. Ceturtdaļfināla sasniegšana Gulbim ļaus veikt nelielu kāpumu rangā, jo sezonas pirmajā mēnesī viņam jāaizstāv vien astoņi punkti.

Pirmā seta 12 geimos uzvarēja servētāji, tikai Gulbim tiekot pie breika iespējas, kura gan trešajā geimā netika izmantota. Seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurā Gulbis zaudēja savu otro servi un piekāpās ar 5:7.

Arī otrajā setā latvietis bija vienīgais, kurš tika pie breikbumbām – astotajā geimā viņam tādas bija divas, taču Karlovičs abas reizes atspēlējās. Tāpat arī otrajā setā uzvarētājs tika noteikts taibreikā, kurā abi tenisisti vispirms apmainījās diviem breikiem, bet galotnē Karlovičs atņēma Gulbim vēl vienu servi, Latvijas tenisistam vēlreiz atzīstot pretinieka pārākumu ar 5:7.

Gulbis šajā mačā izpildīja desmit “eisus”, kamēr Karlovičam bija 25 netveramās serves. Latvietis pieļāva trīs dubultkļūdas, bet pretiniekam tādas bija piecas.

Jau ziņots, ka Gulbis pirmdien pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 4-6, 6-4 uzvarēja portugāli Pedru Souzu, kurš reitingā ir 104.pozīcijā, bet otrās kārtas mačā ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-2 uzvarēja planētas 25.raketi Hjonu Čunu no Dienvidkorejas.

Tikmēr Karlovičs pirmajā kārtā ar 6-4, 7-5 pārspēja kanādieti Fēliksu Ožē-Aljasimu, kurš ATP rangā ir 108.pozīcijā, bet otrajā mačā viņš ar 6-4, 7-5 uzveica planētas 97.numuru Jevgēņiju Donskoju no Krievijas.

Abiem tenisistiem šī bija ceturtā savstarpējā spēle karjerā, bet iepriekšējās trīs pārāks bijis Gulbis. 2010.gadā Delribīčas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālā latvietis bija pārāks ar 6-2, 6-3, iegūstot savu pirmo ATP titulu karjerā, bet 2015 gadā viņš pārspēja pretinieku Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5). Abi tenisisti tikās arī 2016.gadā Romas “Masters 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā, kurā Gulbis guva virsroku ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-2, 6-3.

Gulbis nu jau aizvadītās sezonas augstāko punktu sasniedza otrajā pusē, kad jūlijā aizkļuva līdz Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālam un oktobrī pēc kvalifikācijas pārvarēšanas aizcīnījās līdz Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālam, kurā gan cieta zaudējumu.

Veiksmīgais sniegums sezonas nogalē Gulbim ļāva pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties ranga pirmajā simtniekā. Sezonas beigās atrašanās starp planētas simts labākajiem tenisistiem latvietim ļāvusi arī teju nodrošināt dalību Austrālijas atklātā čempionāta pamatsacensībās.

Tikmēr Karlovičs aizvadīja salīdzinoši neveiksmīgu sezonu, labāko rezultātu sasniedzot Hjūstonas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, kur aizkļuva līdz pusfinālam. Viņš karjeras laikā izcīnījis astoņus ATP titulus, bet pēdējā trofeja gūta pirms diviem gadiem.

Karlovičs ATP tūrē līdz šodienai izpildījis 12 949 “eisus”, kas ir pārliecinoši labākais rezultāts.

Gulbis 2018.gadā ATP līmenī izcīnīja deviņas uzvaras un cieta sešus zaudējumus, kamēr Karlovičs guva 11 panākumus un piedzīvoja 16 neveiksmes.

Tenisa turnīrs Punē norisinās uz cietā seguma.