Gulbis nosauc kandidātes EČ kvalifikācijas izšķirošajām spēlēm

18/01/2021 15:35

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis nosaucis 19 basketbolistes, kuras iekļautas sākotnējā pieteikumā Rīgā paredzētajām Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējām spēlēm ar Ziemeļmaķedonijas (4. februārī) un Vācijas (6. februārī) izlasēm, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS). Lai iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru, Latvijas komandai jāuzvar abās spēlēs, turklāt Vāciju vajadzēs pieveikt ar lielu punktu starpību.

Sarakstā iekļautas 12 basketbolistes, kuras piedalījās novembra spēlēs, kā arī Aija Klakocka, Rūta Stiprā, Dinija Pāvelsone un Ketija Vihmane, kuras novembrī nebija pieejamas savainojumu dēļ. Ņemot vērā dažādus riskus, kas turpmākajās divās nedēļās varētu saīsināt spēlēt varošu kandidātu loku, paplašinātajā sarakstā iekļautas arī potenciālā debitante Katrīna Trankale un pērn valstsvienībā jau debitējušās juniores Elizabete Bulāne un Vanesa Jasa,

“Latvijas labāko spēlētāju hierarhijā nekādas izmaiņas nav notikušas, diemžēl šosezon esam pakļauti dažādu ārkārtas apstākļu ietekmei,” sacīja Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. “Labi, ka spēļu prakse ir gan ārzemju klubu pārstāvēm, gan tagad arī “TTT Rīga” basketbolistēm, kuras tikko spēlēja Eiropas līgas turnīrā Minskā un šonedēļ aizvadīs Eirolīgas cīņas Itālijā. Jācer, spēlēšanai un ceļošanai nebūs nevēlamas blaknes un visas labākās būs pieejamas arī pēc divām nedēļām, kad sāksies valstsvienības sabraukums. Nopietni jāgatavojas abām spēlēm. Ziemeļmaķedonijas izlase novembrī ar naturalizēto amerikānieti un vēl divām jaunām spēlētājām bija daudz nopietnāka pretiniece, nekā pirms gada, kad izbraukumā uzvarējām bez problēmām. Savukārt Vācijas izlasei talkā, jādomā, nāks novembrī nespēlējusi komandas līdere Satū Sabalī. Individuāli ļoti meistarīga basketboliste, kuras līdzdalība mainīs visu komandas spēles zīmējumu. To ņemsim vērā, bet galvenais uzdevums – pašiem nospēlēt ar tādu pašatdevi, kādu redzējām novembrī mačā ar Horvātiju.”

Spēles notiks “Arēnā Rīga”, taču valstī pastāvošo ierobežojumu dēļ skatītāju tribīnēs nebūs. Pirmajā spēļu dienā ceturtdien, 4. februārī, Latvijas vienība tiksies ar I grupas pastarīti Ziemeļmaķedonijas izlasi un uzvara šajā spēlē ir obligāts priekšnoteikums, lai turpinātu pretendēt uz tiesībām spēlēt finālturnīrā. Vēl 4. februārī savā starpā spēlēs galvenās konkurentes: Vācija – Horvātija. Horvātietēm uzvara garantēs pirmo vietu grupā un ceļazīmi uz finālturnīru. Tādā gadījumā sestdien, 6. februārī, Latvijas un Vācijas komandu spēles uzvarētājas ieņems otro vietu, bet uz finālturnīru varēs doties tikai gadījumā, ja bilance būs labāka, nekā otro vietu ieguvējām vismaz četras grupās no deviņām.

Savukārt Vācijas izlases panākums sarežģīs situāciju tabulā un atjaunos arī Latvijas valstsvienības izredzes uz pirmo vietu – lai to izcīnītu, pēdējā kārtā vajadzēs uzvarēt Vāciju ar lielu punktu starpību (vismaz 11, bet precīzi zināsim 4. februāra vakarā). Salīdzinot 2. vietu ieguvēju bilances dažādās grupās, pirmais kritērijs būs uzvaru skaits, otrais kritērijs – gūto un zaudēto punktu starpība (vērā tiks ņemti tikai rezultāti spēlēs ar pirmās un trešās vietas ieguvējām).  Jau zināms, ka trīs uzvaras garantēs tiesības spēlēt finālturnīrā, un šo “latiņu” pārvarēs vismaz divas komandas (otro vietu ieguvējas C un D grupās), savukārt trīs uzvaras vairs nevar iegūt otrās vietas ieguvējas trijās grupās (A, E un G). Variantu daudz. Pagaidām tiesības spēlēt finālturnīrā ir tikai rīkotājvalstīm Spānijai un Francijai, kā arī Beļģijas izlasei, kas nodrošinājusi pirmo vietu G grupā.

Komandas sastāvs

Elīna Babkina (Orenburgas “Nadezhda”, Krievija), Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kitija Laksa, Karlīne Pilābere, Dinija Sanda Pāvelsone, Aija Klakocka (visas – “TTT Rīga”), Paula Strautmane (Pēčas “Pecs”, Ungārija), Anete Šteinberga (Stambulas “Galatasaray”, Turcija), Zenta Meļņika (Upsalas “KFUK-KFUM”, Zviedrija), Kristīne Vītola (Stambulas “Fenerbahce”, Turcija), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija), Elizabete Bulāne, Vanesa Jasa, Luīze Šepte (visas – “Latvijas Universitāte”), Katrīna Trankale, Ketija Vihmane, Rūta Stiprā (visas – “Liepāja”/LSSS), Kate Krēsliņa (“Castors Braine”, Beļģija),

Pieslēgties

Dienas fokusā

05/03/2021 08:12

Bertānam 40% precizitāte no tālās distances, “Wizards” negaidīti apspēlē “Clippers” (VIDEO)

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 11 punktus un palīdzēja Vašingtonas “Wizards” izcīnīt uzvaru. “Wizards” mājās ar 119:117 (25:22, 29:39, 33:26, 32:30) uzvarēja Losandželosas “Clippers”….