Gulbis pārvar US Open pirmo kārtu

29/08/2017 07:14
Ernests Gulbis, Sportazinas.com

Latvijas vīru tenisa pirmais numurs Ernests Gulbis ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 6-4, 6-7 (3:7), 6-2, 7-5 pārspēja itāli Alesandro Džanesi.

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnījis 45 ATP ranga punktus. Otrajā kārtā Gulbis duelēsies pret pasaules ranga 32.vietas īpašnieku Kevinu Andersonu no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), kurš pirmajā kārtā vieglā cīņā ar 6-3, 6-3, 6-1 apspēlēja kvalifikāciju pārvarējušo ranga sestajā simtā esošo mazpazīstamo mājinieku Huanu Krusu Aragoni. Zīmīgi, ka arī pagājušajā nedēļā turnīrā Vinstonā-Seilemā Gulbim ielozēja potenciālu otrās kārtas dueli ar Andersonu, tomēr elkoņa traumas dēļ DĀR tenisists atsauca dalību no šīm sacensībām.

Gulbis, aizvadot pirmo četru setu maču kopš pērnā gada jūnija, Džanesi pārspēja nepilnu četru stundu laikā.

Gulbis, kurš šonedēļ pasaules rangā ir 255.vietā, šajā turnīrā piedalās ar aizsargāto rangu un ar savu pirmās kārtas pretinieku Džanesi karjeras laikā vēl līdz šim nebija spēkojies. 27 gadus vecais itālis ir planētas 91.rakete.

Pirmā seta ceturtajā geimā Gulbis tika pie pirmās breika iespējas, taču tā palika neizmantota. Savukārt septītajā geimā pats atspēlēja četras breikbumbas, spītējot tam, ka viņu traucēja skatītāji, kuri izspēļu laikā stāvēja kājās, turklāt latvieša serves laikā kāds no apmeklētājiem attaisīja čipsu paku, kas Gulbi pavisam sadusmoja.

Tomēr Latvijas tenisists neizkrita no ritma un vēl vienu breikbumbu atspēlēja arī devītajā geimā. Savukārt desmitajā geimā Gulbim pirmo reizi spēlē izdevās izmantot breiku un uzvarēt itāli pie viņa serves, setā svinot panākumu ar 6-4.

Gulbis otro setu iesāka ar atspēlētu breikbumbu, bet ceturtajā geimā pats lauza pretinieka servi, kas turpinājumā jau ļāva panākt 4-1. Tiesa, septītajā geimā pēc divu breikbumbu atspēlēšanas latvietis tomēr zaudēja savu servi, un Džanesi vēlāk panāca neizšķirtu. Pēc 12 geimiem abi tenisisti cīnījās neizšķirti 6-6, un seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā. Tajā Gulbis zaudēja četrus punktus pēc kārtas, nonākdams iedzinējos ar 2:6, bet pēc vienas atspēlētas setbumbas zaudēdams ar 3:7.

Trešo setu Gulbis iesāka ar pārliecinošu breiku, itālim ļaujot uzvarēt tikai vienā izspēlē. Tiesa, ceturtajā geimā latvietis nonāca iedzinējos ar 15:40, atspēlēja divas breikbumbas bet tik un tā zaudēja savu servi. Pēc šī zaudētā geima Gulbim izdevās panākt lūzumu setā, latvietim uzvarot nākamos četrus geimus un gūstot panākumu ar 6-2.

Ceturtajā setā pirmajos desmit geimos samērā drošas uzvaras guva servētāji, bet 11.geimā Gulbim izdevās nobreikot pretinieku. Nākamajā geimā viņš servēja par uzvaru mačā, neļaujot Džanesi tikt pie punkta. Gulbis setā uzvarēja ar 7-5 un iekļuva nākamajā kārtā.

Pirmdien turnīru uzsākusi arī Latvijas otrā rakete dāmu tenisā Anastasija Sevastova, kura pirmajā kārtā tiekas ar vācieti Karīnu Vitheftu, bet otrdien pirmo maču turnīrā aizvadīs Latvijas pirmais numurs Aļona Ostapenko, kura spēkosies ar spānieti Laru Arrvavarrenu.

Gulbis 2007.gadā, kad piedzīvoja debiju ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā, sasniedza ceturto kārtu, kas viņam šajā turnīrā joprojām ir nepārspēts sasniegums. Tikmēr Džanesi pērn debijā aizkļuva līdz otrajai kārtai.

Iepriekšējo reizi Gulbis ASV atklātajā čempionātā sacentās pirms diviem gadiem, kad nespēja pārvarēt pirmo kārtu, kamēr pērn savainojuma dēļ viņš šajā laikā jau bija noslēdzis sezonu.

Savu iepriekšējo maču Gulbis aizvadīja pagājušajā nedēļā, nepārvarot Vinstonas-Seilemas “ATP World Tour 250” turnīra pirmo kārtu un netiekot pie ATP ranga punktiem. Latvietis kopš pērnā gada augusta cīnījies ar veselības problēmām un šobrīd turnīros piedalās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

Kopš cienījamā starta Vimbldonas čempionātā, kur viņš aizkļuva līdz trešajai kārtai, Gulbis piedalījies četros turnīros un tikai Vinstonā-Seilemā pirmoreiz zaudēja jau pirmajā mačā.

Latvijas tenisista pirmās kārtas pretinieks Džanesi ATP tūrē ir ļoti nepieredzējis tenisists, kurš karjeras laikā šāda līmeņa mačos spējis gūt tikai desmit uzvaras 23 spēlēs, turklāt astoņi no šiem panākumiem bijuši uz māla seguma. Pērnais starts ASV atklātajā čempionātā ir viņa līdz šim vienīgais “Grand Slam” turnīru pamatsacensībās, kur līdz ar to pagaidām itāļa bilance ir viena uzvara un divi zaudējumi.

Jūlijā Džanesi pamanījās aizkļūt līdz Horvātijā notikušā Umagas “ATP World Tour 250” turnīra pusfinālam, kur piekāpās citam itālim Paolo Lorenci. Tas ir viņa visu laiku labākais sasniegums kādā no ATP turnīriem. Rekords pasaules rangā šim Itālijas tenisistam ir 84.vieta, ko viņš sasniedza pirms mēneša tieši pēc Umagas turnīra. Pasaules ranga pirmajā simtniekā viņš debitēja jūnijā.

Ja Gulbim izdosies sasniegt trešo kārtu, tajā var sanākt spēkošanās pret talantīgo Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu, kurš pasaules rangā pašlaik atrodas augstajā sestajā vietā.

ASV atklātais čempionāts sāksies pirmdien un ilgs līdz 10.septembrim.