Gulbis pārvar Vimbldonas kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu

22/06/2021 17:07

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien izcīnīja uzvaru Vimbldonas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā. Gulbis (ATP 190.) priekšsacīkšu pirmajā kārtā ar 6-3, 5-7, 6-4 uzvarēja Dmitriju Popko no Kazahstānas (ATP 187.).

Pirmajā setā Gulbis sev nepieciešamo pārsvaru ieguva sestajā geimā, kad pie rezultāta 30:30 uzvarēja nākamajās divās izspēlēs. Pēc tam tenisisti savos serves geimos svinēja ātras uzvaras, setam noslēdzoties ar Gulbja uzvaru 6-3. Līdzīgi spēle ritēja arī otrajā setā, taču šoreiz pretinieku pirmais nobreikoja Popko. Viņš pie Gulbja serves ātri panāca 40:0 un ar otro piegājienu lauza Latvijas tenisista servi, panākdams 4-2. Nākamajos trīs geimos Gulbis reizi zaudēja savu servi, bet divreiz to atņēma Popko, pēc desmit geimiem rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 5-5. Seta izskaņā Gulbis vēlreiz zaudēja savu servi un piekāpās ar 5-7.

Trešā seta trešajā geimā Gulbis nobreikoja Popko un pārsvaru noturēja līdz pat seta beigām, svinot uzvaru ar 6-3, 5-7, 6-4. Par kvalifikācijas otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnīja astoņus ATP vienspēļu ranga punktus. Kvalifikācijas otrajā kārtā Gulbis tiksies ar slovāku Andreju Martinu (ATP 111.), kuram piešķirts trešais numurs.

Pēdējo reizi Gulbis kortā devās pagājušajā nedēļā, kad Vācijā nepārvarēja Halles “ATP 500” kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu. Iepriekš viņš zaudējumu cieta arī “French Open” priekšsacīkšu pirmajā mačā, bet pēdējo reizi ATP raudzes sacensību pamatturnīrā spēlēts februārī. Šosezon tenisists uzvarējis astoņās no 20 spēlēm.

Pret Popko Latvijas tenisists spēlēja arī Bjellas “Challenger” turnīra otrajā kārtā. Februārī notikušajā mačā Gulbis uzvarēja ar 6-1, 6-4. Vimbldonā Gulbja labākais sasniegums ir dalība ceturtajā kārtā, kas izdevās 2018.gadā. Lai iekļūtu Vimbldonas pamatturnīrā, tenisistiem kvalifikācijā jāpārvar trīs kārtas.

Sezonas trešais “Grand Slam” turnīrs uz zāles seguma Lielbritānijā norisināsies no 28.jūnija līdz 11.jūlijam.