Gulbis piedzīvo zaudējumu Gštādes turnīra pirmajā kārtā

22/07/2019 15:42
Ernests Gulbis, Sportazinas.com

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien cieta zaudējumu Gštādes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmajā kārtā, tādējādi paildzinot savu šīs sezonas neveiksmju sēriju.

Gulbis (ATP 130.) pirmajā mačā ar 5-7, 5-7 piekāpās Jirži Veselijam no Čehijas (ATP 142.).

Latvietis pretinieka servi lauza jau otrajā geimā, bet pēc drīz vien jau ieguva vadību ar 4-1. To gan Gulbis nespēja nosargāt un Veselijs drīz vien panāca 5-5, bet Čehijas tenisists nepieļāva mača nonākšanu līdz taibreikam, izcīnot uzvaru ar 7-5. Otrajā setā abi tenisisti ilgu laiku spēja nosargāt savas serves, panākot 3:3, taču astotajā geimā Gulbim bija iespēja nobreikot Veseliju, kas gan palika neizmantota. Tikmēr Veselijs 11.geimā spēja nobreikot Gulbi, panākot 6-5.

Nākamais geims arī izrādījās izšķirošais, kurā Čehijas sportists droši izcīnīja panākumu ar 7-5. Līdz ar gūto zaudējumu Gulbja neveiksmju sērija nu jau sasniedz astoņus zaudētus mačus pēc kārtas.

Par spēlēšanu pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 ATP ranga punktus.

Abi tenisisti savā starpā tikušies divas reizes, kas notika 2015.gadā, kad uzvaras abos mačos izcīnīja Čehijas sportists.

Zīmīgi, ka šogad Gštādes pamatturnīrā piedalās septiņi Spānijas tenisisti, bet sacensības noris uz māla seguma.

Gulbis pirmdien atjaunotajā ATP rangā pakāpās par vienu pozīciju, ieņemdams 130.vietu, bet Gštādes turnīrā viņš kopumā spēlējis divas reizes, abās netiekot tālāk par ceturtdaļfinālu. Latvijas vadošais vīriešu tenisists gan aizvada neveiksmīgu sezonu, jo viņš 27 vienspēļu mačos izcīnījis tikai sešas uzvaras, turklāt pašlaik viņam ir septiņu zaudējumu sērija.

Vislabāk Gulbim šogad veicās Indijā notikušajā Mahārāštras “ATP World Tour 250” sacensībās, kur izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Tiesa, šis bija pirmais šī gada turnīrs, un kopš tā Latvijas tenisistam ne reizi nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu.