Gulbis: Svarīgākais ir tas, ko tu bļauj, nevis pati bļaušana

Mārtiņš Gulbis, sportazinas.com
Mārtiņš Gulbis | Foto: FIBA

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis raidījumā “Hattrick” pastāstīja par savu gatavību strādāt valstsvienībā.

“Būs interesanti. Šo vasaru pavadīju ar ģimeni, jo vajadzēja atpūsties – sezonas beigās vairs nebiju tik svaigs, kā to gribētos,” atzīst treneris. “Vajadzēja ievilkt elpu pēc septiņiem gadiem pēc kārtas ar jauniešu izlasēm. Tas ir 12 mēnešu darbs, līdz ar ko paņemu brīvdienas, lai atjaunotu emocijas,” turpināja Gulbis.

Vasara bija veltīta ne tikai atpūtai, bet arī zināšanu iegūšanai. “Aizbraucu uz Kauņu pamācīties pie Šarūna Jasikēviča. “Tas bija mans sapnis, ilgi pierunāju Kasparu Vecvagaru, kuram ir labas attiecības ar šo organizāciju. Skatījos, kā viņi gatavojas fināliem, kā gatavo spēlētājus mentāli. Divos treniņos ieraudzīju gandrīz visu. Iepriekš man bija vīzija par basketbolu un sagatavošanas sistēmu. Biju iedomājies savu izcilāko modeli, kurš nekur nav, bet patiesībā ieraudzīju to Kauņā. Tur viss ir citā līmeni – iespējas, mentalitāte, darba kultūra,” par Lietuvā redzēto stāsta speciālists.

“Man tas arī bija pārsteigums, kad Gunta Baško uzzvanīja ar piedāvājumu kļūt par sieviešu izlases galveno treneri,” atceras Gulbis. “Paskatījos kalendārā, kas par datumu, kas par dienu, varbūt viņai labs garastāvoklis, bet viņa nopietni pajautāja, vai esmu gatavs? Atbildēju, ka man vajag četras dienas pārdomām, savilkt plusus un mīnusus.”

Treneris ir zināms ar savu emocionalitāti spēļu vadīšanas laikā, taču strādājot ar sieviešu izlasi, no dažiem ieradumiem būs jāatsakās. “Kristīne (Mārtiņa sieva) uzreiz teica – ņem, negaidi. Kopumā esmu priecīgs un laimīgs par šo iespēju. Tomēr tajā brīdī nevarēju saprast, kā tas izskatīsies: Mārtiņš Gulbis – temperaments, raksturs, ambīcijas, balss, dažreiz neadekvāts – kā tas viss izskatīsies? Tomēr izaicinājums atnāca īstā laikā un vietā.”

Speciālists atzina, ka nepārtraukti meklē iespējas attīstīes. “No malas izskatos traks, bet patiesībā tāds neesmu un šo lietu gribu pilnveidot. Mēģināšu nodot informāciju savādākā manierē, lai spēlētājas uzreiz to saprot. Man būs jāmainās, jo tas uztrauc arī Baško un treneru komisijas locekļus. Asaras nebūs, jebkura no meitenēm ir profesionāle. Viņu karjerās bijuši dažādi treneri, noteikti arī trakāki, prasīgāki un skaļāki par mani. Svarīgākais tomēr ir tas, ko tu bļauj, nevis pati bļaušana.”

Gulbim priekšā ir daudz darba un maz laika. “Līdz apstiprināšanai tikos tikai ar Mārtiņu Zībartu, prasīju viņa viedokli, ka arī jautāju par sieviešu basketbola specifiku un niansēm. Man būs vien četras dienas, lai savestu komandu kārtībā. Kaut kas būs jāaizņēmas no TTT, kur spēlē izlases kodols. Apmeklēšu TTT treniņus, tikšos ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu, jo vēlos aprunāties par mentalitāti – kā viss izskatās no spēlētāju puses. Katrai spēlētājai ir savs ego un tas ir normāli, vienkārši gribu zināt, kā salikt to visu kopā.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par