Gulbis: Tādas komandas kā UGMK kļūdas nepiedod

08/12/2021 19:54
Mārtiņš Gulbis

Latvijas klubs “TTT Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas otrā apļa pirmajā spēlē zaudējumā viesos titulētajai Jekaterinburgas UGMK komandai uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām, saka “TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. Jau ziņots, ka “TTT Rīga” piekāpās UGMK ar 60:75 (16:22, 14:16, 15:15, 15:22).

“TTT Rīga” rindās rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Džesmina Tomasa, kura arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles, toties pieļāva septiņas kļūdas. Vanesa Jasa guva 14 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem, seši punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Daugilei Šarauskaitei, bet deviņus punktus guva Luīze Sila.

Mājiniecēm ar 22 punktiem rezultatīvākā bija Emma Mēsemana, 15 punkti, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles bija Albai Torrensai, bet 14+6+6 šajos statistikas rādītājos iekrāja Elije Kviglija. “Uzvarējām cīņu par atlēkušajām bumbām spēlē, kurā preitniecēm trīs augstas klases “centri” mainās reizi piecās minūtēs. Mūsu garās spēlētājas cīnījās ar nenormālu spēku, taču vēl daudz jāmācās,” pēc zaudējuma Jekaterinburgā “TTT Rīga” citē Gulbi.

TTT pret seškārtējo Eirolīgas čempioni guva virsroku cīņā par atlēkušajām bumbām (43-39, uzbrukumā 15-12). Jekaterinburgas klubs labi spēlēja aizsardzībā. “UGMK neļāva ilgi spēlēt brīvi – jau pirmās ceturtdaļas vidū bija pirmais minūtes pārtraukums, pēc kura pretinieces uzņēma citus apgriezienus,” skaidro Gulbis.

UGMK pirmo reizi pēdējās deviņās spēlēs guva mazāk par 76 punktiem, taču treneris nebija apmierināts: “Neteiktu, ka parādījām saturiski labāko sniegumu – pieļāvām 20 kļūdas. Bijām spēlē un neļāvām pretiniecēm justies ērti – tas bija labākais, ko varam paņemt no gala iznākuma.” Ceturtās ceturtdaļas sākumā “TTT Rīga” pietuvojās līdz 49:55, taču vairāk izdarīt neizdevās.

“Tādas komandas kā UGMK kļūdas nepiedod – uzreiz pēc netrāpīta tālmetiena saņēmām divus punktus no groza apakšas. Bija arī epizodes, kad pēc labas aizsardzības panācām strīdus bumbu, bet vajadzēja to izsist un doties ātrajā uzbrukumā,” uz niansēm spēlē norāda Gulbis.

Viņš akcentē, ka beigās nepatika brīdis, kad spēlētājas zaudēja pārliecību. “Tajā brīdī nokārām galvas, lai gan tā nevajadzēja būt. Visas nianses summējās galarezultātā. Nav jāmet bumba autā, ir jāspēlē vēl agresīvāk un jātic, ka mēs varam pret tāda ranga komandām spēlēt kā līdzīgs pret līdzīgu,” uz rezervēm komandas spēlē norāda treneris.

Rīdzinieces pēc astoņām spēlēm ar trim uzvarām ieņem piekto vietu A apakšgrupā, bet UGMK ar astoņām uzvarām ir turnīra tabulas augšgalī. UGMK basketbolistes ir seškārtējas Eirolīgas čempiones (2003., 2013., 2016., 2018., 2019., 2021.). Jekaterinburgas vienībai izdevies kvalificēties 13 “Četru fināliem” pēc kārtas (2008.-2019., 2021.), šajā laikā uzvarot 15 “play-off” sērijās (bilance 30-1).

Savu līdz šim pēdējo zaudējumu Jekaterinburgas vienība Eirolīgā piedzīvoja 2019.gada 27.novembrī Rīgā pret “TTT Rīga” – 81:89. Eirolīgas pamatturnīrs noslēgsies 2022.gada 1.februārī. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā. Par čempionēm pagājušajā sezonā kļuva Jekaterinburgas UGMK, finālā uzvarot Salamankas “Perfumerias Avenida”.

“TTT Rīga” iepriekšējā sezonā Eirolīgā pamatturnīrā zaudēja visās sešās spēlēs un neiekļuva izslēgšanas mačos. Turnīrs notika pēc “burbuļa” principa divos sabraukumos, bet šosezon komandas atgriezušās pie ierastā formāta. Pieticīgais rezultāts lielā mērā saistāms ar spēļu prakses trūkumu, jo komanda no novembra sākuma ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja aizvadīt mačus. Lai iegūtu spēļu praksi, “TTT Rīga” decembra vidū nolēma spēlēt Eiropas Sieviešu basketbola līgā, kurā izdevās izcīnīt bronzu. “TTT Rīga” arī astoto reizi pēc kārtas un kopumā 20.reizi kluba vēsturē izcīnīja uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā.