Gulbis turnīrā Singapūrā nepārvar pirmo kārtu

24/02/2021 10:19

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis trešdien Singapūrā nepārvarēja ATP “World Tour 250” sērijas turnīra pirmo kārtu. Pasaules ranga 186.rakete Gulbis pirmajā kārtā ar 5-7, 4-6 zaudēja Itālijas tenisistam Roberto Markoram (ATP 191.). Par dalību pirmajā kārtā Gulbis ATP ranga punktus nenopelnīja.

Pirmajā setā itālis nepieciešamo pārsvaru guva 11.geimā, kad atņēma Gulbim servi un panāca 6-5 savā labā. Brīdi vēlāk viņš visai droši izcīnīja uzvaru setā ar 7-5. Mača liktenis tika izšķirts jau otrā seta pašā sākumā, Gulbim zaudējot savu pirmo servi. Latvijas tenisists seta turpinājumā nespēja servi atņemt Markoram un tā arī neizcīnīja savu pirmo šīs sezonas uzvaru ATP tūrē.

Gulbis šajā spēlē izpildīja sešas netveramās serves, kamēr itālis atbildēja ar divām. Latvijas tenisists arī pieļāva četras dubultkļūdas, bet Markors tikai vienu. Abi tenisisti iepriekš savā starpā nebija tikušies. Karjeras laikā Gulbis ir izcīnījis sešus turnīra uzvarētāja titulus vienspēlē, kamēr viņa 31 gadu vecais pretinieks pie tādiem ATP mērogā nav ticis.

Šosezon ATP pamatturnīros Gulbis vēl nebija spēlējis, mēģinot spēkus “Challenger” turnīros. Pagaidām viņa kontā ir divi panākumi un četri zaudējumi. Gadu tenisists sāka ar zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā Dohā, ar 6-7 (2:7) un 3-6 piekāpjoties Blažam Rolam no Slovēnijas (ATP 154.). Sekoja divas neveiksmes ATP “Challenger” sērijas sacensībās – ar 4-6, 5-7 Stambulā pirmajā kvalifikācijas kārtā pret Dominikānas Republikas tenisistu Roberto Sidu Subervi (ATP 231.) un ar 4-6, 6-7 (3:7) Francijas pilsētā Kempērā pirmajā kārtā pret itāli Federiko Gajo (ATP 136.), kurš turnīrā bija izlikts ar piekto numuru.

Desmit zaudējumu sēriju Gulbis pārtrauca aizvadītajā nedēļā Bjellas “Challenger” turnīra pirmajā kārtā Itālijā. Tenisists pirmajā kārtā ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspēja mājinieku Raulu Brankaco (ATP 373.). Uzvaru turnīros latvietis nebija svinējis kopš augusta. Otrajā kārtā ar 6-1, 6-4 tika uzvarēts Dmitrijs Popko no Kazahstānas (ATP 170.), bet cīņā par iekļūšanu pusfinālā Gulbis ar 2-6, 4-6 piekāpās itālim Lorenco Museti (ATP 122.), kurš turnīrā bija izlikts ar septīto numuru.

Turnīrs Singapūrā telpās uz cietā seguma noritēs līdz 28.februārim.