Gulbis turpina zaudējumu sēriju arī Budapeštā

23/04/2019 21:04

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien neizservēja maču Budapeštas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmajā kārtā un piedzīvoja jau septīto zaudējumu pēc kārtas.

Pasaules ranga 78.vietas īpašnieks Gulbis ar rezultātu 4-6, 7-6 (8:6), 6-7 (2:7) piekāpās serbam Laslo Džerem, kurš ir planētas 33.numurs un turnīrā izlikts ar piekto numuru.

Turnīru latvietis tādējādi noslēdzis bez ATP ranga punktiem.

Jau spēles pirmajā geimā Gulbis atspēlēja trīs breikbumbas, turklāt jau uzreiz pēc tam lauza pretinieka servi, izvirzoties vadībā ar 2-0. Pārsvaru gan latvietis nenoturēja uz ilgu laiku, jo jau trešajā geimā Džere breiku atspēlēja. Seta turpinājumā neviens no tenisistiem ilgu laiku netika pie breika iespējām, tomēr situācija mainījās devītajā geimā, kad serbs vēlreiz lauza Gulbja servi un beigās izservēja arī setu (6-4).

Otrā seta trešajā geimā Gulbis tika nobreikots, turklāt pāris geimus vēlāk nebija tālu no tā, lai atkal zaudētu punktu, pie savas serves, tomēr viņš vienu breikbumbu atspēlēja. Savukārt neizšķirtu latvietis panāca sestajā geimā, tādējādi laužot pretinieka servi. Otrā seta izskaņā Latvijas vadošajam tenisistam bija labas iespējas jau panākt viena breika pārsvaru, kas gan netika izmantotas, bet otrā seta liktenis tika izšķirts taibreikā, kurā ar 8:6 uzvarēja Gulbis, atspēlējot divas mačbumbas.

Līdz ar to šī mača uzvarētājs tika izšķirts izšķirošajā – trešajā – setā, kur jau trešajā geimā Gulbim izdevās pretinieku nobreikot. Šo pārsvaru latvietis gan nenosargāja, jo desmitajā geimā viņam neizdevās izservēt maču, serbam laužot pretinieka servi. Noslēgumā arī šīs spēles liktenis tika izšķirts taibreikā, kur ar 7:2 pārāks bija Džere.

Abi tenisisti savā starpā spēkojās pērn Spānijā notikušā Marveljas “Challenger” turnīra pirmajā kārtā, kad Gulbis bija pārāks ar 7-5, 4-6, 6-4. Tiesa, vēl februāra beigās serbs izcīnīja savu pirmo ATP titulu karjerā, kad viņš bija labākais Riodežaneiro ATP “World Tour 500” sērijas sacensībās.

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes “ATP World Tour 250” sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju, bet pēdējā laikā ar panākumiem viņš nav izcēlies.

Otrajā kārtā Džere tiksies ar itāli Janniku Zinneru (ATP 314.) vai īpašo ielūgumu saņēmušo ungāru Matē Valkusu (ATP 323.).