Gulbis un Marcinkēviča turnīrus Minhenē un Prāgā noslēdz jau kvalifikācijas pirmajā kārtā

28/04/2018 20:34
gulbis, sportazinas

Latvijas tenisisti Ernests Gulbis un Diāna Marcinkēviča sestdien nepārvarēja attiecīgi Minhenes ATP un Prāgas WTA tenisa turnīru kvalifikāciju pirmo kārtu.

Pasaules ranga 189.vietā esošais Gulbis Minhenes ATP “World Tour 250” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā ar rezultātu 6-4, 3-6, 4-6 zaudēja slovākam Martinam Kližanam, kurš ir planētas 140.rakete.

Lai tiktu pamatturnīrā, tenisistiem jāpārvar divas kvalifikācijas kārtas.

Par dalību Minhenes turnīrā Gulbis ATP vienspēļu ranga punktus nenopelnīja.

Gulbis pirmajā setā izmantoja breika iespēju piektajā geimā, pēc tam aizvadot setu līdz uzvarai. Savukārt otrā seta sākumā latvietis nokļuva iedzinējos ar 0-3, pēc tam nespējot atspēlēties. Savukārt trešajā setā Gulbis divas reizes zaudēja punktu savā servē, pats reizi izmantojot breika iespēju, taču ar to bija par maz uzvarai.

Abiem tenisistiem tā bija trešā savstarpējā spēle, Kližanam izcīnot otro uzvaru. Jāpiebilst, ka vēl piektdien slovāks spēlēja Barselonas ATP “World Tour 500” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kur ar 0-6, 5-7 zaudēja pasaules ranga līderim Rafaelam Nadalam no Spānijas. Arī Barselons turnīru Kližans sāka no kvalifikācijas.

Tikmēr WTA ranga 282.rakete Marcinkēviča Prāgas “International” sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā ar rezultātu 4-6, 7-5, 1-6 zaudēja Misaki Doi no Japānas, kura rangā ir 166.vietā.

Marcinkēviča pirmajā setā trīs reizes zaudēja savu servi, bet pati veica divus breikus, tikmēr otrajā setā viņa nokļuva iedzinējos ar 1-5, taču tad guva sešus punktus pēc kārtas. Tomēr izšķirošajā setā krietni labāka bija Doi, svinot uzvaru.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā tikšanās.

Lai tiktu pamatturnīrā tenisistēm jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas.

Marcinkēviča par dalību turnīrā nopelnīja vienu WTA ranga punktu.

Jau ziņots, ka vēl piektdien viņa spēlēja Vācijā notiekošā Vīsbādenes ITF 25 000 sērijas turnīra dubultspēļu sacensību pusfinālā, kur cieta zaudējumu, vēl pirms tam kapitulējot arī vienspēļu turnīra pirmajā spēlē.

Iepriekšējo reizi Marcinkēviča WTA turnīra kvalifikācijā spēlēja pirms trim nedēļām, kad Lugāno WTA “International” turnīrā arī cieta neveiksmi pirmajā kārtā.

Marcinkēviča savas karjeras laikā tikai vienreiz spējusi kvalificēties WTA pamatturnīram, kad 2014.gadā izcīnīja trīs uzvaras Štutgartes WTA “Premier” turnīra atlasē.