Gulbis un Ostapenko sasniedz dubultspēļu pusfinālus Budapeštā un Štutgartē

25/04/2019 22:40

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ceturtdien sasniedza Budapeštas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra dubultspēļu sacensību pusfinālu

Gulbis, spēlējot kopā ar vācieti Andrē Begemanu, otrās kārtas jeb ceturtdaļfināla cīņā ar 6-3, 6-4 apspēlēja sacensību pirmo numuru Rohanu Bopanu no Indijas un britu Dominiku Inglotu.

Gulbis, kurš parasti nepiedalās pāru sacensībās, par pusfināla sasniegšanu nopelnījis 90 ATP dubultspēļu ranga punktus, kas viņam pēc trīs gadu pārtraukuma ļaus atgriezties ATP dubultspēļu reitingā.

Pusfinālā Gulbis/Begemans tiksies ar turnīra trešo numuru Nīlu un Kenu Skupskiem no Lielbritānijas.

Jau ziņots, ka Latvijas un Vācijas duets pirmās kārtas cīņā ar 6-4, 7-5 pārspēja čehu Romanu Jebavīju un argentīnieti Andresu Molteni.

Jau ziņots, ka šī turnīra vienspēļu sacensībās pasaules ranga 78.vietas īpašnieks Gulbis pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 4-6, 7-6 (8:6), 6-7 (2:7) piekāpās serbam Laslo Džerem, kurš ir planētas 33.numurs un turnīrā izlikts ar piekto numuru.

Savukārt Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien smagā cīņā sasniedza Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra dubultspēļu pusfinālu.

Ostapenko, spēlējot kopā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski, otrās kārtas jeb ceturtdaļfināla mačā ar 2-6, 7-5, 11:9 uzvarēja polieti Alicju Rosoļsku un šveicieti Belindu Benčiču.

Otrajā setā Ostapenko ar pārinieci, rezultātam esot 4-5, atspēlēja vienu mačbumbu un spēja panākt supertaibreiku, kurā pat ieguva 5:0 vadību. Tā gan netika nosargāta, turklāt pretinieces atkal ieguva mačbumbu (9:8), tomēr beigās Latvijas un Kanādas duets to atspēlēja un guva uzvaru supertaibreikā ar 11:9.

Par pusfināla sasniegšanu Ostapenko tikusi pie 185 WTA dubultspēļu ranga punktiem.

Jau ziņots, ka Latvijas un Kanādas duets pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 6-1, 6-2 sagrāva nīderlandieti Demi Šūrsu un vācieti Annu Lēnu Grēnefeldi, kuras bija izliktas ar otro numuru.

Dabrovski dubultspēļu reitingā ir augstajā 15.vietā, bet pērn bija pat septītā.

Vienspēlēs Ostapenko otrdien Latvijas tenisa zvaigžņu duelī pirmajā kārtā atzina Anastasijas Sevastovas pārākumu.

Ostapenko pirmdien šī turnīra ievadā uzvarēja “Turkish Airlines” taibreiku sacensībās-šovā, finālā pārspējot Benčiču.