Gulbis uzvar un pēc ilga pārtraukuma tiek ATP turnīra ceturdaļfinālā

27/07/2017 14:34

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ceturtdien Šveicē notiekošā Gštādes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra otrās kārtas mačā sīvā cīņā ar 7-6 (12:10), 3-6, 6-4 uzvarēja pieredzējušo itālieti Paolo Lorenci, pirmo reizi teju divu gadu laikā sasniedzot ATP turnīra ceturtdaļfinālu.

Gulbis iepriekšējo reizi kādā no ATP turnīriem ceturtdaļfinālā spēlē 2015.gada oktobrī Vīnē, kad spēja tikt līdz pusfinālam, taču pēc tam veselības likstas viņam neļāva nevienā no turnīriem tik tālu tikt.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Gulbis ir nopelnījis 45 ATP ranga punktus, kas viņam trešo nedēļu pēc kārtas ļaus uzlabot savu pozīciju rangā.

Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas tenisists mērosies ar cita itāļa Fabio Fonjīni (ATP 31.) un slovāka Norberta Gombosa (ATP 87.) cīņas uzvarētāju, kurš noskaidrosies vēlāk ceturtdien.

Mačs ar šosezon uz māla segumiem atzīstami spēlējošo Lorenci ilga divas stundas 40 minūtes.

Pirmajā setā dominēja servētāji, jo nevienam neizdevās gūt punktu pretinieku servē. Tiesa, nedaudz labāks bija tieši Gulbis, kurš ceturtajā un astotajā geimā neizmantoja pa vienai breika iespējai. Ļoti tuvu panākumam setā Gulbis bija 12.geimā, izvirzoties vadībā ar 40:15, taču latvietis divas reizes pēc pretinieka serves izsita bumbu autā, bet vēl reizi, cenšoties noslēgt uzbrukumu, trāpīja tīklā, kamēr Lorenci kopumā atspēlēja četras setbumbas, panākot taibreiku.

Tā sākumā itālis izvirzījās vadībā ar 3:1, taču Gulbis atspēlējās un pēc tam panāca arī 5:4. Tiesa, turpinājumā viņam nācās atspēlēt divas Lorenci setbumbas, taču ar to latvietis tika galā, visbeidzot ar savu ceturto setbumbu taibreikā un astoto setā spēja gūt panākumu un izvirzīties vadībā.

Zīmīgi, ka Lorenci pirmajā setā pie breika iespējām tā arī netika.

Tikmēr otrajā setā nedaudz labāks jau bija Lorenci, kurš ceturtajā geimā tika pie savas pirmās beika iespējas, kuru arī relizēja, pēc tam izvirzoties vadībā ar 4-1. Turpinājumā itālis savus servi droši nosargāja, panākot izlīdzinājumu.

Otrajā setā Gulbis pie pretinieka serves uzvarēja tikai piecās izspēlēs.

Savukārt izšķirošā seta trešajā geimā Gulbis neizmantoja trīs breika iespējas, taču pats šoreiz servēja labi un Lorenci lielu iespēju pārņemt vadību mačā nebija. Savukārt izšķirošais bija seta desmitais geims, kurā Gulbis ieguva vadību 40:0 un ar otro mačbumbu svinēja arī uzvaru.

Gulbis pasaules rangā pašlaik atrodas 313.vietā. Latvijas tenisists kopš pērnā gada augusta cīnījies ar veselības problēmām un Gštādes turnīrā viņš var piedalīties ar aizsargāto rangu.

Savukārt patlaban 35 gadus vecais Lorenci rangā atrodas 36.pozīcijā, bet turnīrā bija izlikts ar piekto numuru.

Līdz šim abi tenisisti savā starpā nebija spēlējuši.