Gulbis Zagrebas “Challenger 80” turnīru noslēdz pirmajā kārtā

11/05/2021 15:51

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien piedzīvoja zaudējumu Zagrebas “Challenger 80” sērijas turnīra pirmajā kārtā, piekāpjoties pretiniekam divos taibreikos.

Pasaules ranga 185.rakete ar 6-7 (5:7), 6-7 (5:7) piekāpās speciālo ielūgumu saņēmušajam mājiniekam Bornam Gojo (ATP 238.). Pirmajā setā abi tenisisti metodiski uzvarēja savas serves geimus, kaut gan trīs breikbumbas, no kurām trešā bija setbumba, Gulbis pretiniekam atvēlēja. Taibreiku ar zaudētu savas serves punktu sāka Gojo, bet Gulbis, pašam servējot, piekāpās otrā un desmitā punkta izspēlē – 6-7 (5:7).

Turpretī otrajā setā abi sportisti pa trim geimiem zaudēja, pašiem servējot. Sets sākās ar diviem tādiem geimiem Gulbja un vienu – Gojo izpildījumā. Sestajā geimā arī Gojo otro reizi zaudēja savas serves geimu, taču jau nākamajā geimā Gulbis trešo reizi setā zaudēja geimu, pašam servējot. Neizšķirts 5-5 tika panākts desmitajā geimā, Gojo nespējot izservēt setu. Taibreikā Gulbis panāca 2:0, uzvarot punktu, pretiniekam servējot. Tomēr astotajā izspēlē pārāks bija horvāts, panākot 4:4. 12.izspēlē Latvijas tenisistam ar savu servi neizdevās gūt punktu, piedzīvojot zaudējumu arī otrajā taibreikā – 6-7 (5:7).

Jau ziņots, ka kvalifikācijas sacensībās ar trešo numuru izsētais Latvijas tenisists pirmās kārtas mačā 6-3, 7-5 pārspēja īpašo ielūgumu saņēmušo krievu Jevgeņiju Tjurnevu (ATP 296.), bet otrajā ar 7-6 (7:5), 1-6, 6-4 – kvalifikācijā ar piekto numuru izlikto japāni Tacumu Ito (ATP 221.).

Pārvarot kvalifikācijas otro kārtu, Gulbis turnīru noslēdza ar četriem izcīnītiem pasaules ranga punktiem. Šogad Gulbis ir uzvarējis sešās no 14 spēlēm. ATP turnīru pamatsacensībās viņš gan piedalījies tikai vienā spēlē, tajā piedzīvojot zaudējumu.