Gulbja ievērojamā zaudējumu sērija turpinās arī Minhenē

30/04/2019 17:06

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien Vācijas pilsētā Minhenē visu turnīru ietvaros piedzīvoja jau astoto zaudējumu pēc kārtas.

Pasaules ranga 78.vietas īpašnieks Gulbis Minhenes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar 3-6, 5-7 zaudēja slovākam Martinam Kližanam, kurš ir planētas 60.numurs. Latvietis turnīru noslēdzis bez iegūtiem vienspēļu ranga punktiem.

Gulbis zaudēja savas pirmās divas serves, trīs geimos uzvarot tikai vienu izspēli. Tā rezultātā viņš jau pie pretinieka otrās serves nonāca iedzinējos ar 0-4, bet piektajā geimā latvietim izdevās vienu punktu atgūt. Turpinājumā Latvijas pirmā rakete neizmantoja trīs breikbumbas, bet nākamajā geimā nosargāja savu servi, taču joprojām bija iedzinējos ar trīs geimu deficītu – 2-5.

Slovākam servējot par uzvaru setā, Gulbis atspēlēja trīs setbumbas un pirmo reizi mačā atņēma pretiniekiem servi, panākot 3-5. Tiesa, astotajā geimā Gulbis pie savas serves nonāca iedzinējos ar 0:40, tādējādi Kližans ieguva trīs setbumbas, no kurām izmantoja pirmo un panāca 6-3 savā labā.

Otrais sets iesākās ar Kližana pārsvaru, jo otrajā geimā viņš tika pie divām breikbumbām, kuras Gulbis gan atspēlēja. Tieši latvietis pirmais ieguva breiku, pretinieka servi grūtā cīņā laužot piektajā geimā, tomēr uzreiz pēc tam Slovākijas tenisists atbildēja ar to pašu un izlīdzināja rezultātu. Seta turpinājumā tenisisti cīnījās līdzvērtīgi, bet svarīgajā 11.geimā Gulbis neizmantoja trīs breikbumbas, kas viņam būtu ļāvis pēcāk servēt par uzvaru setā.

Cīņa teju nonāca līdz taibreikam, jo 12.geimā Gulbis pie savas serves ieguva 40:15 pārsvaru, tomēr pamanījās to nenosargāt un beigās zaudēja setā ar 5-7, piedzīvojot neveiksmi arī visā mačā.

Duelis bija iecerēts pirmdien, bet lietus dēļ tas tika pārcelts uz otrdienu.

Abi sportisti savā starpā nu kopumā spēkojušies četras reizes, un pēdējās trijās pārāks bijis Kližans. Abu nesenākā tikšanās bija pērn šī paša Minhenes turnīra pirmajā kvalifikācijas kārtā, kad slovāks guva uzvaru ar 4-6, 6-3, 6-4.

Gulbim Minhenē nav izdevies gūt lielus panākumus – divas uzvaras deviņos mačos. Tikmēr Kližans šajā turnīrā 2014.gadā kļuva par čempionu. Slovāka kontā kopumā ir seši ATP raudzes tituli, no kuriem pēdējais tika gūts pagājušā gada augustā.

Otrajā kārtā Kližans tiksies ar sacensību trešo numuru Marko Čekinato no Itālijas, kurš pasaules rangā atrodams 17.vietā un no pirmās kārtas bija brīvs.

Turnīrs Minhenē norisinās uz māla seguma.