Gusts kļūst par Eiropas U19 čempionu spīdvejā

08/08/2021 11:07
Francis Gusts

Latvijas jaunais spīdvejists Francis Gusts sestdien Biķernieku kompleksās sporta bāzes mototrekā uzvarēja Eiropas U-19 čempionātā, kamēr Ernests Matjušonoks izcīnīja piekto vietu.

Gusts pirmajā braucienā bija otrais, bet pārējos četros svinēja uzvaras, summā iekrājot 14 punktus. Pēc pieciem braucieniem pa 11 punktiem bija zviedram Filipam Hellstremam-Bengsam un polim Mateušam Čerņakam, bet pārbraucienā par sudrabu Zviedrijas spīdvejists pārspēja savu sāncensi.

Matjušonoks uzvarēja divus braucienos, vienā finišēja otrais, bet divos palika bez punktiem. Pēdējā braucienā Latvijas spīdvejists pēc starta izslīdēja pirmajā virāžā, liedzot sev iespēju pacīnīties par augstāku pozīciju. Bijušais spīdveja kluba “Auseklis” audzēknis Gusts un Daugavpils spīdvejists Matjušonoks bija galvenie sacensību favorīti. Jūnija sākumā Matjušonoks, Gusts un Ričards Ansviesulis tika kronēti par Eiropas junioru čempioniem pāru sacensībās.

Sacensībās Rīgā piedalījās astoņu Eiropas valstu – Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas, Vācijas, Čehijas un Latvijas – sportisti. Sacīkstēs startēja 18 spīdvejisti. Pusfināla barjeru šovasar nepārvarēja Ansviesulis un Artjoms Juhno.