Gutkovskim pirmie vārti Polijā

07/04/2018 22:11

Latvijas futbola uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien izcēlās ar pirmajiem vārtiem sezonā, to paveicot Polijas čempionāta regulārā turnīra noslēgumā.

Gutkovskis sestdien palīdzēja viņa un aizsarga Vitālija Maksimenko pārstāvētajai Ņidzicas “Termalica” izbraukumā nospēlēt 1:1 (0:1) ar Glivices “Piast” komandu.

Latvijas uzbrucējs izglāba komandu no zaudējuma, jo rezultātu viņš izlīdzināja kompensācijas laika pirmajā minūtē, lieliski izmantojot partnera piespēli un izskrienot pretī vārtiem.

Gutkovskim tie bija pirmie vārti sezonā. Tiesa, viņš laukumā atgriezās tikai marta vidū, jo viņš pērn septembrī viņš guva ceļgala meniska savainojumu un viņam tika veikta operācija.

Tikmēr Maksimenko šim duelim netika pieteikts.

Savukārt ne tas veiksmīgākais mačs sestdien bija vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētajai Gdiņas “Arka”, kas viesos ar 2:4 (0:4) piekāpās Gdaņskas “Lechia”.

Šteinbors šajā mačā laukumā pavadīja visas 90 minūtes, turklāt jau pirmajā puslaikā no saviem vārtiem viņš bija spiests izvilkt četras bumbas. Tiesa, Latvijas izlases vārtsargu ir grūti vainot pie kāda no zaudētajiem vārtiem, jo tajos neveiksmīgāk nospēlēja “Arka” futbolisti, bet vienreiz bumba viesu vārtos nonāca pēc 11 metru soda sitiena.

Savukārt Denisa Rakela pārstāvētā Krakovas “Cracovia” sestdien savā laukumā nospēlēja 2:2 (0:0) ar Ļubinas “Zaglebie”. Latvijas uzbrucējs šajā cīņā laukumā nāca 56.minūtē, turklāt tieši pēc viņa centrējuma no stūra sitiena atzīmes Kšištofs Pjateks 77.minūtē panāca 2:1, bet pārsvaru mājinieki nenosargāja, otro bumbu ielaižot kompensācijas laikā.

Vēl vienā sestdienas Polijas čempionāta cīņā laukumā visas 90 minūtes pavadīja Latvijas izlases aizsargs Igors Tarasovs, kura pārstāvētā Vroclavas “Šlask” savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar Kelces “Korona”.

Polijas čempionāta kopvērtējumā vadībā ar 55 punktiem 30 spēlēs atrodas Poznaņas “Lech”, bet par punktu mazāk ir Belastokas “Jagiellonia” un Varšavas “Legia”, kas ziemas pāreju periodā iegādājās talantīgo vārtsargu Vjačeslavu Kudrjavcevu.

Tikmēr “Arka” ar 40 punktiem ir devītā, bet “Cracovia” ar 39 punktiem desmitā, kamēr “Šlask” ar 31 punktu ir 11.pozīcijā. Savukārt “Termalica” ar 29 punktiem atrodas 15.vietā starp 16 vienībām.

Turpinājumā cīņu par medaļām turpinās astoņas komandas, kamēr pārējām astoņām vienībām, tostarp Latvijas futbolistiem, būs jāspēkojas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.