Gutkovskim “sausais” mačs Polijā

08/11/2020 23:18
Vladislavs Gutkovskis

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” komanda svētdien Polijas ekstraklases devītās kārtas spēlē migalainos laikapstākļos spēkojās neizšķirti.

“Rakow” savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Krakovas “Wisla”.

Gutkovskis spēli sāka komandas starta pieciniekā un laukumā bija viens no pamanāmākajiem “Rakow” spēlētājiem. Uzbrucējam spēle noslēdzās 86.minūtē, dodoties uz maiņu.

Latvijas izlases uzbrucējs ar četriem vārtu guvumiem ekstraklasē dala otro vietu “bombardieru” sarakstā. Četrus vārtus bez Gutkovska guvuši vēl četri spēlētāji, tostarp iepriekš Latvijā iepazītais Kamils Biļinskis.

“Rakow” ar 20 punktiem deviņos mačos ir spēcīgākā Polijas komanda.

Tikmēr Japānas pēc spēka otrajā līgā Omijas “Ardia” viesos ar 1:2 (0:1) piekāpās “Kofu”.

Latvijas izlases aizsargs Vitālijs Maksimenko šo spēli noraudzījās no rezervistu soliņa. Viņa pārstāvētajā klubā vienīgos vārtus 58.minūtē iesita Šunsuke Kinuči.

Tāpat uz rezervistu soliņa palika pussargs Andrejs Cigaņiks, noraugoties, kā viņa pārstāvētā Ukrainas komanda Luhanskas “Zorja” mājās spēlē neizšķirti 0:0 (0:0) ar Poltovas “Vorskla”.

Pēc deviņām spēļu kārtām “Zorja” ar 11 punktiem ir devītā starp 14 klubiem.

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien Čehijas čempionātā laukumā devās uz maiņu, tomēr nespēja glābt savu komandu “Mlada Boleslav” no zaudējuma.

“Mlada Boleslav” viesos ar 0:1 (0:1) piekāpās turnīra līdervienībai Prāgas “Slavia”.

Ikaunieks laukumā devās otrā puslaika sākumā, taču sev atvēlētajā laikā ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

Uzvaras vārti tika gūti septītajā minūtē, kad Peters Olajinka pēc partnera piespēles izskrēja vienatnē pret vārtsargu un sita precīzi no tuvas distances.

Zīmīgi, ka Prāgas komanda šajā mačā vārtu rāmī raidīja septiņus sitienus, bet latvieša pārstāvētais klubs to nespēja pat vienu reizi.

Pēc septiņām spēļu kārtām “Mlada Boleslav” ar pieciem punktiem ir 15.vietā starp 18 komandām.

Latvijas futbolists izīrēts Mlada Boleslavas komandai līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Vācija (dāmas)

Latvijas sieviešu futbola izlases pussardze Sandra Voitāne svētdien devās laukumā uz maiņu Vācijas bundeslīgas kluba “Meppen” rindās, piedzīvojot zaudējumu pret labi zināmo Minhenes “Bayern”.

“Meppen” mājās ar 0:3 (0:3) piekāpās “Bayern”.

Voitāne laukumā devās 78.minūtē, kad spēles liktenis jau bija izšķirts, jo visi vārti tika gūti pirmajā puslaikā. Uzvaru “Bayern” nokārtoja Marina Hegeringa, Klāra Būla un Lineta Bērenšteina.

Ar diviem punktiem astoņās spēlēs “Meppen” bundeslīgā ieņem pēdējo, 12.vietu. Divas pēdējās komandas nākamsezon būs spiestas spēlēt līgu zemāk.

Voitāne iepriekš pārstāvēja Kipras spēcīgākā čempionāta klubu “Apollon Ladies”, taču šogad kļuva par pirmo latvieti Vācijas sieviešu bundeslīgā.

“Meppen” komanda ir bundeslīgas čempionāta debitante.

21 gadu vecā Voitāne iepriekš karjerā pārstāvējusi Latvijas U-17 un U-19 izlases, kā arī jau 33 spēles paspējusi aizvadīt pieaugušo izlasē.

Pussardze debiju izlasē piedzīvoja 2015.gada februārī vien 15 gadu vecumā.