Gutkovskis ar rezultatīvu piespēli sekmē “Rakow” kārtējo uzvaru

05/03/2023 18:06
Vladislavs Gutkovskis

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Polijas ekstraklases 23.kārtas spēlē un sekmēja līdervienības Čenstohovas “Rakow” uzvaru. “Rakow” viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja Ščecinas “Pogon” futbolistus.

Gutkovskis bija viesu komandas sākumsastāvā un spēlēja līdz 71.minūtei, kad “Rakow” veica dubulto maiņu. Sešas minūtes pirms tam viņš saņēma dzelteno kartīti par pārkāpumu. Viesi vadībā izvirzījās 38.minūtē, kad precīzu sitienu no soda laukuma dziļuma izpildīja Vladislavs Kočergins. 2:0 viesi “Rakow” panāca 53.minūtē, pēc Gutkovska piespēles precīzu sitienu aiz soda laukuma robežas izpildot Žeanam Karlusam.

Zaudējumus šajā kārtā piedzīvoja divu Latvijas pussargu pārstāvētās komandas – piektdien, Kristeram Toberam paliekot uz rezervistu soliņa, Gdaņskas “Lechia” izbraukumā ar 0:5 kapitulēja Polijas čempionei Poznaņas “Lech”, bet sestdien Lodzas “Widzew” ar Andreju Cigaņiku laukumā ar 0:2 piekāpās Poznaņas “Warta”.

“Rakow” ar 55 punktiem 23 spēlēs turnīrā tabulā ir pirmajā vietā, “Widzew” ar 36 punktiem ir piektā, bet “Lechia” ar 22 punktiem ir 17.pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Turnīra tabula

Nīderlande

Roberts Uldriķis svētdien Nīderlandes čempionāta mačā laukumā nāca uz maiņu viņa pārstāvētās Leuvardenas “Cambuur” panākumā savā laukumā. “Cambuur” mājas spēlē ar rezultātu 4:1 (2:1) pārspēja Deventeras “Go Ahead Eagles”.

Uldriķis devās laukumā 86.minūtē, kad rezultāts jau bija 4:1. 13.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mihaels Breijs, bet pēc 12 minūtēm neizšķirtu panāca Mats Deijls. 43.minūtē vienu vārtu pārsvaru mājiniekiem atjaunoja Mimuns Mahi. Otrā puslaika ievadā viesu vārtsargu pārspēja Bjerns Junsens, kamēr ceturtos mājinieku vārtus 74.minūtē guva Navarons Fors.

“Cambuur” ar 16 punktiem 24 spēlēs atrodas pēdējā vietā 18 komandu konkurencē, no priekšpēdējās vietas atpaliekot par vienu punktu. Augstāko līgu sezonas beigās pametīs divas komandas, bet 16.vietas ieguvējai būs jācīnās pārspēlēs.

Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs 21 spēlē izcēlās ar septiņiem gūtiem vārtiem, bet šajā sezonā viņš pagaidām ir bez precīziem sitieniem.