Gutkovskis gūst vārtus Polijas kausa finālā un palīdz komandai tikt pie trofejas

02/05/2022 19:24
Vladislavs Gutkovskis

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis pirmdien guva vārtus Polijas kausa finālā un palīdzēja Čenstohovas “Rakow” komandai otro gadu pēc kārtas uzvarēt šajā turnīrā. “Rakow” Varšavā notikušajā finālcīņā ar rezultātu 3:1 (2:0) uzvarēja Poznaņas “Lech” komandu.

Jau spēles sestajā minūtē Gutkovskis saņēma Dejana Soresku piespēli, iegāja soda laukumā un, izdarot sitienu pretinieka aizsargā, raidīja bumbu vārtos, panākdams 1:0. Latvijas futbolists bija aktīvs ne tikai uzbrukumā, bet arī savā soda laukumā, 25.minūtē vienā no epizodēm ar galvu aizsitot bumbu prom no vārtu līnijas. Mača 36.minūtē pretuzbrukumā Mateušs Vdovjaks saņēma Ivi Lopesa piespēli, izskrēja viens pret pretinieku vārtsargu un panāca 2:0 “Rakow” labā.

Spēles 52.minūtē “Rakow” nespēja izraidīt bumbu ārā no soda laukuma un Žuāu Amarals ar galvu no tuvas distances pielaboja komandas biedra sitienu, panākot 1:2. 20 minūtes vēlāk Gutkovskis tika nomainīts. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 14 minūtes, Lopess panāca 3:1 “Rakow” labā un samazināja “Lech” futbolistiem izredzes uz atspēlēšanos.

Šajā sezonā Gutkovskis Polijas kausa izcīņā guva trīs vārtus, bet iepriekšējā sezonā, kad arī “Rakow” izcīnīja trofeju, Latvijas uzbrucējs ar pieciem gūtiem vārtiem bija turnīra labākais bombardieris. “Rakow” un “Lech” ir arī galvenās pretendentes uz Polijas ekstraklases čempiontitulu. Trīs kārtas pirms čempionāta beigām abām vadošajām turnīra komandām ir vienāds punktu skaits.