Gutkovskis raksta vēsturi un kļūst par Polijas čempionu

07/05/2023 21:33
Vladislavs Gutkovskis

Vladislavs Gutkovskis svētdien kopā ar Čenstohovas “Rakow” nodrošināja Polijas čempiontitulu, uzbrucējam kļūstot par pirmo Latvijas futbolistu, kurš izcīnījis zelta medaļu ekstraklasē.

31.kārtas spēlē “Rakow” viesos ar rezultātu 0:1 (0:1) atzina Kelces “Korona” pārākumu, ar ko nebija gana titula izcīnīšanai, taču vēlāk Varšavas “Legia” izbraukumā ar 1:2 (0:1) zaudēja Ščecinas “Pogon”, kā rezultātā trīs spēles pirms turnīra beigām Čenstohovas komanda tabulā kļuvusi neaizsniedzama.

28 gadus vecajam Gutkovskim tas ir pirmais Polijas čempiontituls karjerā. Kopš 2020.gada pārstāvot “Rakow”, viņš iepriekšējās divas sezonas kļuva par vicečempionu un divreiz uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Svētdienas mačā Gutkovskis spēlē iesaistījās 62.minūtē, kad viesi veica dubulto maiņu. Tobrīd jau rezultāts bija 1:0 pretinieku labā, 36.minūtē 11 metru soda sitienu realizējot Jakubam Lukovskim.

Jau ziņots, ka sestdien pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” savā laukumā ar rezultātu 1:3 piekāpās Lubinas “Zaglebie”, komandai pēc 15 sezonām pēc kārtas ekstraklasē pametot augstāko līgu. Pirmdien pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” viesosies pie Legņicas “Miedz”.

“Rakow” ar 71 punktu 31 spēlē turnīrā tabulā ir pirmajā vietā, “Legia” apsteidzot par 11 punktiem. “Widzew” ar 38 punktiem 30 cīņās ir 11., bet “Lechia” ar 26 punktiem 31 mačā ieņem 17.pozīciju 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Lech”.