Gutkovskis sākumsastāvā “Rakow” uzvarā Polijas čempionātā

25/10/2020 19:22
Vladislavs Gutkovskis

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” komanda svētdien izcīnīja uzvaru Polijas ekstraklases astotās kārtas cīņā.

“Rakow” Belhatovā ar 2:1 (1:0) pārsēja Melecas “Stal” vienību.

Gutkovskis bija sākumsastāvā un demonstrēja aktīvu sniegumu, pretinieku vārtus apdraudot pats un palīdzot komandas biedriem. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām viņš pie rezultāta 2:1 tika nomainīts.

“Rakow” komandā abus vārtus guva spāņu uzbrucējs Ivi. Vispirms viņš 27.minūtē pēc partnera piespēles bija precīzs no soda laukuma, bet 66.minūtē spānis izpildīja izcili precīzu soda sitienu. Viesiem goda vārtus guva Macejs Domanskis.

Gutkovskis, slovēnis Davids Tijaničs un Ivi ar četriem vārtiem ir “Rakow” rezultatīvākie futbolisti. Visi trīs ieņem dalītu ceturto vietu līgas labāko snaiperu sarakstā.

Tikmēr sestdien vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” viesos ar 0:1 atzina Vroclavas “Šlask” pārākumu. Šteinbors savainojuma dēļ nebija komandas pieteikumā.

Klubs neziņo par vārtsarga traumu, taču portāls “Sportacentrs.com” sestdien vēstīja, ka Šteinboram ir cirkšņa savainojums, kas, visticamāk, liegs palīdzēt Latvijas izlasei UEFA Nāciju līgas mačos novembrī.

Savukārt piektdien uz rezervistu soliņa palika pussargs Kristers Tobers, kura pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar Lubinas “Zaglebie”.

Ekstraklases līderpozīcijā ar 19 punktiem astoņās spēlēs ir Čenstohovas “Rakow”, septīto vietu ar 11 punktiem septiņās cīņās ieņem Belastokas “Jagiellonia”, par punktu apsteidzot astotajā vietā esošo Gdaņskas “Lechia”.

Ukraina

Latvijas futbola izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas “Zorya” svētdien svinēja uzvaru Ukrainas premjerlīgas septītās kārtas spēlē.

“Zorya” Zaporižjā ar 4:0 (0:0) sagrāva Ļvovas “Rukh” vienību.

Viesi no otrā puslaika trešās minūtes spēlēja deviņu vīru sastāvā, taču pirmo vārtus ielaida vien 52.minūtē. Mača turpinājumā “Zorya” guva vēl trīs vārtus, divus no tiem pēc tam, kad 81.minūtē uz maiņu nāca Cigaņiks.

Sestdien uz rezervistu soliņa palika aizsargs Kaspars Dubra, kura pārstāvētā “Oleksandriya” viesos ar 0:1 (0:1) atzina slavenā Kijevas “Dinamo” pārākumu. Kijevieši uzvarēja, pateicoties Denisa Popova pirmajā minūtē gūtajiem vārtiem.

Abas Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas pirmajās septiņās spēlēs iekrājušas pa deviņiem punktiem – “Zorya” ir septītā, bet “Oleksandriya” ieņem astoto vietu 14 vienību konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Ukrainas čempioniem tika kronēti Doņeckas “Šahtar” futbolisti, Cigaņika pārstāvētā komanda ieguva bronzu, bet Dubras klubs bija piektajā vietā.