Gutkovskis, Dubra un Uldriķis uzsākuši sezonas Polijā, Ukrainā un Šveicē

25/07/2021 19:42
Vladislavs Gutkovskis

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” svētdien Polijas ekstraklases pirmajā kārtā spēlēja viesos svinēja uzvaru. “Rakow” izbraukumā ar 3:2 (1:1) pieveica Glivices “Piast”.

Latvijas uzbrucējs laukumā devās sākuma sastāvā un tika nomainīts 63.minūtē. Vārtus uzvarētāju labā guva Mateušs Vdovjaks 43., Viktors Dlugošs 70. un Ivi 75.minūtē, uzvaras vārtus gūstot ar 11 metru soda sitienu. Mājinieku labā piektajā minūtē vārtus guva Mihals Hrapeks un 66.minūtē – Patriks Sokolovskis, bet 70.minūtē pirms Dlugoša vārtu guvuma mājiniekiem 11 metru soda sitienu nerealizēja Patriks Lipskis.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas futbola izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” spēlēja neizšķirti ar pussarga Kristera Tobera pārstāvēto Gdaņskas “Lechia” – 1:1 (0:0). Abi Latvijas futbolisti palika uz rezervistu soliņa. Pagājušajā sezonā ekstraklasē ar 64 punktiem 30 spēlēs uzvarēja Varšavas “Legia”, “Rakow” ar 59 punktiem kļuva par vicečempioni, “Lechia” ar 42 punktiem bija septītā, bet “Jagiellonia” ar 37 punktiem ieņēma devīto vietu.

Ukraina

Zaporožjē notikušajā Ukrainas premjerlīgas 1.kārtas spēlē starp “Oleksandriya” un Luhanskas “Zorya” Dubra kā savas komandas kapteinis izgāja laukumā sākuma sastāvā, kurā visi pārējie spēlētāji bija no Ukrainas. Latvijas aizsargs laukumā pavadīja visu spēli, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru ar 1:0 (1:0). Vienīgos vārtus spēles 40.minūtē guva Ivans Kaļužnijs. “Zorya”, kuras rindās spēlēja Latvijas izlases futbolists Andrejs Cigaņiks, pagājušajā sezonā izcīnīja Ukrainas čempionāta bronzu, savukārt “Oleksandriya” ieņēma 9.vietu.

Šveice

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien kopā ar “Sion” komandu savā laukumā Šveices superlīgas čempionātu futbolā uzsāka ar zaudējumu. “Sion” mājās ar 1:2 (0:1) piekāpās Ženēvas “Servette”. Uldriķis 70.minūtē laukumā devās uz maiņu, taču ar rezultatīvām darbībām izcelties nepaspēja. Viesu labā 31.minūtē vārtus guva Kastriots Imeri, bet 53.minūtē rezultāta starpību dubultoja Grežo Ke. Mača kompensācijas laika piektajā minūtē mājiniekiem izdevās vienus vārtus atgūt, pateicoties Biramas Ndojē “golam”.

Iepriekšējā sezonā “Sion” vietu virslīgā saglabāja vien paša sacensību finišā. Vispirms Sjonas futbolisti pakāpās uz devīto vietu desmit komandu konkurencē, par diviem punktiem apsteidzot Lihtenšteinas “Vaduz”, kam līga bija jāatstāj. Pēc tam pārspēlēs par vietas saglabāšanu superlīgā “Sion” divu spēļu summā uzvarēja pēc spēka otrās līgas vicečempioni “Thun” – 6:4.