Habiba tēvs: Gribam cīņu pret Konoru Maskavā

Habibs Nurmagomedovs un Konors Makgregors, sportazinas.com
Habibs Nurmagomedovs un Konors Makgregors | Foto: MMA Fighting

“Ultimate Fighting Championship” (UFC) vieglā svara čempiona Habiba Nurmagomedova tēvs Abdulmanaps Nurmagomedovs intervijā raidījumam “Zhivina100” paudis viedokli, ka viņa dēla un cita cīkstoņa Konora Makgregora revanšam jānotiek Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

“Ja Makgregors vēlas, tad Maskava viņu gaida. Konors taču teica, ka viņam Maskavā ir vairāk atbalstītāju nekā Habibam. Mēs gribam uzņemt viņu Maskavā, lūdzu, mēs gaidam,” atklāja sportista tēvs.

“Taču pirms Makgregora mums jātiek galā ar [Toniju] Fergusonu. Abi aizvadījuši 28 cīņas karjerā, gan Habibam, gan Tonijam ir 12 uzvaru sērija UFC. Nevienam citam nav bijis šādu sēriju un tā būs lielā cīņa. Domāju, ka “Madison Square Garden” (sporta komplekss Ņujorkā ar 20 789 skatītāju vietām boksa mačos) ir atbilstoša arēna šādam pasākumam, bet mēs nedosimies oktagonā ātrāk par martu,” noslēdza Nurmagomedovs vecākais.

7. septembrī Habibs nosargāja čempiona jostu, trīs raundu cīņā piespiežot Dastinu Porjē padoties pēc žņaugšanas paņēmiena. Krievijas pārstāvim tā bija 28. uzvara tikpat mačos. Zināms, ka par šo cīņu Habibs nopelnīja sešus miljonus ASV dolāru (ap 5,4 miljoniem eiro).

Jau vēstīts, ka Magregors daudz nevilcinājās un pēc Nurmagomedova uzvaras sestdien izaicināja krievu cīkstoni uz atkārtotu dueli. “Rezervējiet atkārtotu cīņu Maskavā,” pēc cīņas sociālajā tīklā “Twitter” rakstīja Makgregors, kurš savas karjeras laikā jau vienreiz zaudējis Nurmagomedovam.

Uzreiz pēc uzvaras parādījās informācija, ka par Nurmagomedova nākamo pretinieku varētu kļūt amerikānis .  Taču sportista pārstāvis Ali Abdels-Azizs intervijā TMZ atklāja, ka viņa klienta nākamais pretinieks būs nevis Fergusons, bet Žoržs Sentpjērs. Pagaidām nav zināms nedz nākamās cīņas datums, nedz norises vieta, taču nesen kļuvis zināms, ka duelis norisināsies 2020. gada martā vai aprīlī.

35 gadus vecais Fergusons pēdējo cīņu aizvadījis 8. jūnijā, kad ar tehnisko nokautu pieveica Donaldu Serroni. Karjeras laikā amerikānis izcīnījis 25 panākumus 28 mačos.

Nurmagomedovs un Makgregors aizvadīja cīņu 2018. oktobrī. Toreiz krievu cīkstonis ceturtajā raundā uzveica pretinieku ar sāpju paņēmienu (“rear-naked choke”). Uzreiz pēc cīņas Habibs un arī Konors iesaistījās pamatīgās nekārtībās ne tikai oktagonā, bet arī ārpus tā, ko pārtraukt izdevās tikai ar apsardzes darbinieku palīdzību.

Rezultātā abiem tika piešķirta diskvalifikācija un naudas sods, bet Habibs cieta vairāk. Nurmagomedovs bija spiests izlaist deviņus mēnešus, ka arī šķirties no 500 tūkstošiem ASV dolāru (444 tūkstoši eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par