Habibs: Lai Fērgusons atgriežas. Tā būtu sapņu cīņa

Habibs Nurmogomedovs, sportazinas.com
Foto: AP Photo/Las Vegas Sun/Steve Marcus

  (“Ultimate Fightning Championship”) čempions vieglajā svarā  tikšanās laikā ar Plehanovskas universitātes studentiem atklājis, kad viņš vēlas aizvadīt nākamās cīņas un komentējis Tonija Fērgusona psiholoģiskās problēmas.

Fērgusons, kurš iepriekš bija vieglā svara pagaidu čempions, marta vidū iekūlās nepatikšanās ar tiesībsargājošajām iestādēm, jo viņa sieva Kristina Fērgusone tām ziņoja par vardarbību mājās, par ko esot uzsākta arī policijas izmeklēšāna. Vēlāk vairāki mediji ziņoja, ka cīkstonim ir psiholoģiska rakstura problēmas.

“Domāju, ka tās nav tik daudz psiholoģiskās, cik ģimeniskas problēmas. Sieva strīda laikā izsauca policiju. Ja godīgi, neesmu iedziļinājies detaļās, izlasīju vien ziņu virsrakstus. Jebkurā gadījumā novēlu viņam pārvarēt esošās grūtības un atgriezties oktagonā. Nav pierasts redzēt, ka tāda kalibra čempionam ir šāda rakstura problēmas. Bet mums visiem ir problēmas – kādam tās ir fiziska, citam psiholoģiska rakstura, bet vēl kāds slimo ar “zvaigžņu” slimību,” sacīja Habibs.

Viņš turpināja: “Jā, tā aizvien būtu sapņu cīņa – es un Tonijs. Tā šobrīd ir pati gaidītākā cīņa pasaulē. Tās nav manas domas, bet to man teica UFC pārstāvji. Viņi veic dažādas aptaujas un pēta sabiedrības domas un analizē situāciju. Novēlu viņam atgriezties aktīvajā sportā. Esmu gatavs ar viņu cīnīties!”

Vēlāk arī Nurmagomedovs atklāja, ka 2019. gadā vēlas aizvadīt divas cīņas – 7. septembrī un 21. decembrī. Kas interesanti – pēc pēdējās cīņas 2018. gada oktobra sākumā Habiba menedžeris publiski izteicās, ka viņa klientiem atlikusi tikai viena obligātā cīņa UFC paspērnē esošā līguma ietvaros.

Nurmagomedovs pēdējo cīņu aizvadīja ar kolorīto īru Konoru Makgregoru, kuru uzveica ceturtajā raundā ar sāpju paņēmienu (“rear-naked choke”). Uzreiz pēc cīņas Habibs un arī Konors iesaistījās pamatīgās nekārtībās ne tikai oktagonā, bet arī ārpus tā, ko pārtraukt izdevās tikai ar apsardzes darbinieku palīdzību.

Nevadas Štata sporta komisija Nurmagomedovam piešķīra deviņus mēnešus ilgu diskvalifikāciju un 500 tūkstošu ASV dolāru (444 tūkstoši eiro) lielu naudas sodu un viņš cīņu apritē varēs atgriezties tikai jūlijā, kamēr Makgregors tika cauri sveikā ar pusgadu ilgu diskvalifikāciju un 50 tūkstošu ASV dolāru (44 tūkstoši eiro) sodu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par