Habibs turpina nevainojami – 28. uzvara tikpat cīņās

Habibs Nurmagomedovs un Dastins Porjē, sportazinas.com
Habibs Nurmagomedovs un Dastins Porjē | Foto: AP Photo/ Mahmoud Khaled

Krievu cīkstonis saglabāja “Ultimate Fighting Championship” (UFC) čempiona titulu vieglajā svarā, svinot uzvaru pār amerikāni Dastinu Porjē trešajā raundā.

Cīņā sākās nesteidzīgi. Lai gan sākuma Porjē bija aktīvāks, pirmā raunda turpinājumā Habibs iespieda savu pretinieku stūrī, neļaujot viņam neko izdarīt. Neilgi pirms gonga Nurmagomedovs izdarīja vairākus stiprus sitienus savam pretiniekam pa galvu.

Otrajā raundā Porjē izdevās noķert Habibu un precīzi iesist sāncensim. Krievu cīkstonis izturēja amerikāņa ofensīvu, atkal nogāza pretinieku un iespieda viņu stūrī. Porjē asiņoja acs un lai gan viņam izdevās piecelties kājās, Porjē tā arī palika iespiests līdz raunda beigām, ja neskaita dažas sekundes pēdējā minūtē.

Līdzjutēju atbalstīts, Habibs turpināja savu taktiku arī trešajā raundā, ātri iedzena Porjē stūrī un pielietoja žņaugšanas paņēmienu, pēc kura pretinieks bija spiests padoties, Habibam svinot 28. uzvaru tikpat mačos.

Pirms cīņas par čempiona titulu vieglajā svarā 30 gadus vecajam Porjē iekļaušanās 70,3 kg vieglā svara kategorijā nesagādāja problēmas. Savukārt 30 gadus vecajam Nurmagomedovam bija pilnībā jāizģērbjas un jāslēpjas aiz dvieļa, lai iekļautos noteiktajā svarā.

Abiem cīkstoņiem tā bija pirmā parādīšanās oktagonā šogad. 2018. gada oktobrī Habibs ceturtajā raundā uzveica Konoru Makgregoru ar sāpju paņēmienu (“rear-naked choke”). Uzreiz pēc cīņas Habibs un arī Konors iesaistījās pamatīgās nekārtībās ne tikai oktagonā, bet arī ārpus tā, ko pārtraukt izdevās tikai ar apsardzes darbinieku palīdzību.

Rezultātā abiem tika piešķirta diskvalifikācija un naudas sods, bet Habibs cieta vairāk. Nurmagomedovs bija spiests izlaist deviņus mēnešus, ka arī šķirties no 500 tūkstošiem ASV dolāru (444 tūkstoši eiro).

Diskvalifikācijas laikā par pagaidu čempionu tika kronēts Porjē, kurs pēdējo dueli aizvadīja 13. aprīlī, kad viņš piecu raundu duelī pārspēja Maksu Holoveju. Iepriekš gan cīkstonis kādu laiku ringā nebija izgājis, jo priekšpēdējā viņa cīņa risinājās pērnā gada 28. jūlijā, kad divos raundos tika pārspēts Edijs Alvaress.

Habiba UFC karjera joprojām ir perfekta – 28 cīņās tikpat uzvaras, kamēr Porjē 25 uzvarām pievienojis sesto zaudējumu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par