Habibs vēlas panākt, lai MMA iekļauj olimpisko spēļu programmā

Habibs Nurmagomedovs
Habibs Nurmagomedovs | Foto: UFC

Oktobrī par karjeras beigām paziņojušais Krievijas cīkstonis tuvākajā laikā tiksies ar Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) prezidentu Tomasu Bahu, lai apspriestu jauktās cīņas mākslas () iekļaušanu olimpisko spēļu programmā.

Pašlaik starp olimpiskiem sporta veidiem ir atrodami bokss, brīvā cīņa, grieķu-romiešu cīņa, tekvondo, karatē un džudo – šajā disciplīnās notiks sacensības 2021. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā. Iespējams, ka nākamajās vasaras spēlēs sacentīsies arī MMA pārstāvji.

“MMA iekļaušana olimpisko spēļu programmā ir viens no maniem galvenajiem uzdevumiem uz tuvākajiem pāris gadiem, jau strādājam šajā virzienā. Tuvākajā laikā būs daudz tikšanos, tajā skaitā ar IOC prezidentu. Domāju, ka, Parīzē varbūt nē, bet Losandželosā mums ir lielas iespējas uzlabot MMA pozīcijas,” teica Nurmagomedovs, tādējādi pieļaujot iespēju, ka varētu nākties pagaidīt arī līdz 2028. gadam.

“Vienīgais jautājums ir šī sporta veida nežēlība. Olimpiskajās spēlēs to neatbalsta, viņi nevēlas, lai būtu daudz asinis. Bet, ņemot vērā MMA atpazīstamību, sponsorus, interesi no televīzijas puses, domāju, ka, ja to iekļaus olimpisko spēļu programmā, tad pēc skatītāju intereses MMA būs vienā līmenī ar futbolu un vieglatlētiku,” pārliecināts Habibs.

Iepriekš ziņots, ka cīkstonis, kurš kļuva populārs cīņu pasaulē pateicoties dalībai “Ultimate Fighting Championship” (UFC) pasākumos, pēc savas 29. uzvaras tikpat dueļos paziņoja par karjeras beigām. Savu lēmumu viņš motivēja ar nevēlēšanos cīnīties bez tēva, kurš mira vasarā no koronavīrusa izraisītajām sekām. Tiesa, pēdējā laikā parādījušas vairākas indikācijas, ka Nurmagomedovs varētu atgriezties oktagonā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par