Halepa izcīna 14.uzvaru pēc kārtas un triumfē Romas turnīrā

21/09/2020 18:29
Simona Halepa

Rumāniete Simona Halepa pirmdien izcīnīja savu pirmo Itālijas atklātā čempionāta titulu pēc tam, kad Romas WTA “Premier 5” sērijas turnīra čempione čehiete Karolīna Plīškova nevarēja turpināt cīņu.

Pasaules ranga otrā rakete Halepa jau trešo reizi bija iekļuvusi šo sacensību finālā, 2017. un 2018.gadā finišējot otrajai uz “Foro Italico” māla seguma. Pirmdienas mačā, pretiniecei izstājoties, rezultāts bija 6:0, 2:1 rumānietes labā.

Turnīrā ar otro numuru izliktā Plīškova spēlēja ar kreisā augšstilba pārsēju, un pēc pirmā seta, kuru Halepa vinnēja tikai 20 minūtēs, čehietei bija nepieciešama ārsta palīdzība muguras lejasdaļai un augšstilbam.

Vimbldonas čempiones Halepas 22.karjeras tituls ir izcīnīts tikai nedēļu pirms Francijas atklātā čempionāta sākuma, kur viņa uzvarēja 2018.gadā.

Halepa līdz ar šo panākumu pagarināja savu uzvaru sēriju šajā sezonā līdz 14 uzvarām pēc kārtas.

Viņa ieguva Dubaijas turnīra titulu februārī, kā arī uzvarēja pagājušajā mēnesī Prāgā, kur startēja, izlaižot ASV atklāto čempionātu.

Bijusī pasaules ranga pirmajai raketei Plīškovai, kura tagad rangā ir ceturtā, bija veiksmīga nedēļa uz māla, kamēr vilšanās bija izstāšanās pirms tam ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā, kur viņa bija izlikta ar pirmo numuru.

Vīriešu finālā pasaules pirmais numurs serbs Novaks Džokovičs pirmdien mačā pret argentīnieti Djego Švarcmanu pretendēs uz rekorda vērto 36. “Masters” sērijas titulu.

Četrkārtējais šo sacensību uzvarētājs serbs šobrīd šobrīd ar 35 “Masters” tituliem dala pirmo vietu ar spāni Rafaelu Nadalu, kurš ceturtdaļfinālā zaudēja Švarcmanam.