Halepa varonīgi atspēlējas un iekļūst “Roland Gaross” pusfinālā

07/06/2017 21:36

Rumāņu tenisiste Simona Halepa trešdien varonīgi atspēlējās no draudošā zaudējuma Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā un iekļuva pusfinālā, kur sacentīsies pret čehieti Karolīnu Plīškovu.

Turnīrā ar trešo numuru izliktā Halepa ceturtdaļfināla cīņā ar 3-6, 7-6 (8:6), 6-0 apspēlēja Ukrainas tenisisti Jeļinu Svitoļinu, kura bija izlikta ar piekto numuru.

Halepai šis mačs iesākās ļoti neveiksmīgi, jo, zaudējot pirmajā setā ar 3-6, viņa otrajā pamanījās nonākt iedzinējos ar 1-5. Rumānieti vairs tikai viens zaudēts geims šķīra no neveiksmes šajā mačā, tomēr viņa parādīja raksturu, mainīja spēles gaitu un guva piecus punktus pēc kārtas. Otrais sets noslēdzās taibreikā, kurā Svitoļina neizmantoja vienu mačbumbu, Halepai to atspēlējot un uzvarot ar 8:6.

Savukārt izšķirošajā – trešajā – setā pasaules ceturtajai raketei Halepai piederēja izteikts pārsvars, viņai uzvarot ar graujošo 6-0 un iekļūstot Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā.

Pirms trim gadiem Halepa cieta zaudējumu šī turnīra finālā, piekāpjoties krievietei Marijai Šarapovai, bet par vietu šī gada finālā, kas gaidāms sestdien, viņa sacentīsies pret Plīškovu, kura izlikta ar otro numuru.

Plīškova trešdien savā ceturtdaļfināla cīņā ar 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja pēdējo mājinieku cerību Karolīni Garsiju.

Čehijas tenisistei, kura pasaules rangā pašlaik atrodas trešajā vietā, šis ir pirmais “French Open” pusfināls. Ja Plīškova tajā pieveiks Halepu, viņa kļūs par jauno pasaules ranga līderi, šo godu atņemot vācietei Angelikai Kerberei, kura spēlē ļoti nestabili un Francijas atklātajā čempionātā piedzīvoja neveiksmi jau pirmajā kārtā.

Zīmīgi, ka arī Halepa pēc šī turnīra var kļūt par pasaules ranga līderi. Tādā gadījumā viņai jākļūst par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju.

Tikmēr otrā pusfinālā sieviešu turnīrā sacentīsies Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko un Šveices pārstāve Tīmea Bačinski.

Ostapenko pārrakstījusi Latvijas dāmu tenisa vēsturi, kļūdama par pirmo valsts tenisisti, kura iekļuvusi “Grand Slam” turnīra vienspēļu pusfinālā, bet Bačinski labāko četru skaitā tikusi otro reizi karjerā, atkārtojot pirms diviem gadiem arī Francijas atklātajā čempionātā iespēto.

Savukārt Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova aizkļuva līdz trešajai kārtai, kamēr kungu pirmais numurs Ernests Gulbis nepārvarēja pirmo kārtu.