Hamiltons par F1 sezonu un rasismu britu autosportā: Šogad ir notikusi atmoda!

22/11/2020 13:20

Pirmās formulas (F1) komandas “Mercedes” pilots Lūiss Hamiltons intervijā ziņu aģentūrai “Reuters” atzinis, ka “komanda šosezon piedzīvojusi atmodu.”

Viņš neslēpj, ka cer uz vēl lielākiem panākumiem kopā ar “Mercedes” komandu, ņemot vērā komandas izaugsmi pēdējās sezonās.

Brits šobrīd ir veiksmīgakais pirmās formulas pilots, kurš sasniedzis leģendārā pilota Mihaela Šūmahera sasniegto septiņu čempiona titulu rekordu.

Hamiltons ir apsteidzis Šūmahera rekordu izcīnīto uzvaru skaita ziņā pirmās formulas posmos – “Mercedes” līderis triumfējis 94 sacensībās.

“Šogad ir notikusi šī atmoda,” pēc aizvadītās nedēļas uzvaras Turcijā atzina Hamiltons.

Turcijā Hamiltons ieguva savu septīto čempiona titulu un sesto kopā ar “Mercedes” komandu.

Atsaucoties uz aizvadītā gada notikumiem saistībā ar rasu nevienlīdzības jautājumu saasināšanos ASV, Hamiltons nebaidās komentēt, ka arī viņa uzvaras ir veltījums cīņai par vienlīdzību sportā un arī ikdienas dzīvē.

Zināms, ka viņš ir pirmais F1 pilots ar tumšu ādas krāsu, un viņš vairākkārt uzsvēris, ka viņa viedoklis par dažādiem ar rasi un ādas krāsu saistītie jautājumiem nav saistīts ar globālām politiskām problēmām, bet ar neizpratni par vienlīdzības trūkumu.

Iepriekš izskanēja Hamiltona kritiskais viedoklis par bijušā F1 izpilddirektora Bērnija Eklestona izteikumiem, ka šajā sporta veidā rasisms nepastāv.

Hamiltons uzsvēra, ka F1 tieši šogad ir spēruši vislielāko soli, lai “nojauktu barjeras” un būtu atvērti dialogam.

Viņš šogad izveidoja ekspertu komisiju, lai palīdzētu palielināt melnādaino pilotu pārstāvniecību Lielbritānijas autosportā, kamēr F1 strādāja pie anti-rasisma kampaņas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…