Hamiltons sezonas sākumu sauc par sliktāko karjerā, Volfs grib sev iesist pa degunu

24/03/2024 21:41
Nokopēts
Lūiss Hamiltons

Pirmās formulas (F-1) komandas pilots Lūiss Hamiltons un vadītājs Toto Volfs komentējuši neveiksmīgo Austrālijas “Grand Prix” posmu.

Jau vēstīts, ka šorīt sezonas trešajā posmā Austrālijā dubultuzvaru izcīnīja “Ferrari” komanda – pirmais finišēja Karloss Sainss, bet otro vietu izcīnīja Šarls Leklērs. Sacīksti nepabeidza trīs piloti, no kuriem viens bija pēdējo trīs gadu čempions Makss Verstapens, kuru pievīla “Red Bull” formulas bremžu sistēma. Vēl finišu nesasniedza abi “Mercedes” pārstāvji – Hamiltons 17. aplī izstājās dzinēja problēmas dēļ, kamēr Džordžs Rasels divus apļus pirms sacīkstes beigām avarēja.

Hamiltons, kurš sezonas pirmajos divos posmos Bahreinā un Saūda Arābijā ierindojās attiecīgi septītajā un devītajā vietā, pēc Austrālijas sacīkstes bija ļoti vīlies. “Šis ir sliktākais sezonas sākums manā karjerā, pat sliktāk nekā 2023. un 2022. gadā, arī 2009. gadā nebija tik bēdīgi,” teica septiņkārtējais čempions. Šoreiz viss gan šķita diezgan labi. Man [sacīkstes sākumā] bija pieejamas nelietotas mīkstās riepas, ātrums bija ok, tuvojos sāncenšiem. Biju ātrāks par priekšā esošajiem, bet tad sabojājās dzinējs.

“Par pārsteigumu, es jūtos diezgan labi, jo mēģinu uz lietām skatīties no citas perspektīvas – viss varētu būt pat vēl sliktāk. Esmu pateicīgs būt šeit, izbaudīju laiku Austrālijā,” stāstīja Hamiltons. “Ir viegli aizmirst visu pārējo un koncentrēties uz šo vienu incidentu, taču ir jāskatās uz lietām ilgtermiņā. Arī jāsaprot, ka visu nevar kontrolēt. Tagad es neesmu laimīgs, bet rīt man būs lieliska diena.”

Drāma Austrālijā jau pirmajos apļos – Verstapens spiests izstāties, “Ferrari” izcīna dubultuzvaru

Tikmēr “Mercedes” boss Volfs bija vīlies par formulu ātrumu. “Sacīkstē bija brīži, kad mums ļoti pietrūka tempa. Un tad bija momenti, kad, salīdzinājumā ar citiem, mums gāja labi. Taču jāatzīst, ka joprojām neesam tur, kur mēs vēlētos būt. Pēc otrā pitstopa [Raselam priekšā esošais Fernando] Alonso brauca ar vidējā tipa riepām, bet mēs nevarējām viņam pietuvoties,” pauda Volfs.

“Mercedes” vadītājs arī norādīja, ka komanda turpina arvien tālāk atpalikt no saviem tuvākajiem konkurentiem “Ferrari” un “McLaren”. “Šo sezonu sākam ar pārliecību, ka mūsu formula ir labāka nekā pagājušajā gadā, bet tad mēs paskatāmies uz pagājušo gadu – Leklērs avarēja, Sainss soda dēļ palika ārpus TOP 10, bet tagad viņi mums ir priekšā par 40 sekundēm,” uzsvēra Volfs.

“Es tāpēc gribu sev iesist pa degunu, bet tajā pašā laikā situāciju var strauji mainīt, ja mēs turpināsim sev ticēt,” teica Volfs.  Jāatzīst, ka šobrīd piedzīvojam ļoti grūti laiku. Ir grūti to pieņemt. Melotu, ja teiktu, ka jūtos optimistisks, taču negatīvās domas ir jāpārvar un jāiet tālāk ar pārliecību, ka spēsim visu mainīt. Bet šī diena bija ļoti brutāla.”

“Red Bull” komentē Verstapena izstāšanos, Alonso saņem sodu par Rasela avāriju

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām