“Red Bull” komentē Verstapena izstāšanos, Alonso saņem sodu par Rasela avāriju

24/03/2024 12:17
Nokopēts
Makss Verstapens

Pirmās formulas (F-1) posms Austrālijā izrādījās notikumiem bagāts. Reto reizi “Red Bull” zvaigzni Maksu Verstapenu jau pašā sacīkstes sākumā pievīla formula, kas lika viņam izstāties, bet pēdējā aplī avāriju piedzīvoja “Mercedes” pilots Džordžs Rasels.

Jau vēstīts, ka Šorīt Austrālijā norisinājās Pirmās formulas (F-1) sezonas trešais posms. Tajā triumfēja “Ferrari” pilots Karloss Sainss, aiz muguras atstājot komandas biedru Šarlu Leklēru. Sacīkste iesākās ar “Red Bull” pilota Maksa Verstapena un “Ferrari” braucēja Karlosa Sainsa cīņu. Otrajā aplī Sainss tika garām “Red Bull” formulai, kļūstot par sacensību līderi. Tikmēr uzreiz pēc tam Verstapens komandai jau ziņoja, ka formula īsti labi neturas trases robežās. Ceturtā apļa beigās no Verstapena formulas aizmugures parādījās dūmi un jau piektajā aplī trīskārtējais čempions bija spiests izstāties pārkārsušas bremžu sistēmas dēļ.

Drāma Austrālijā jau pirmajos apļos – Verstapens spiests izstāties, “Ferrari” izcīna dubultuzvaru

“Red Bull” vadītājs Kristians Horners komentējis Verstapena piespiedu izstāšanos. “Tā bija bremžu problēma,” izteicās Horners, atceroties, ka identiska problēma formulai bija arī pirms diviem gadiem. “Izskatās, ka jau no paša starta bija šī problēma un tāpēc Makss atzina, ka viņam ir sajūta, ka viņš brauc ar it kā ieslēgtu stāvbremzi. Protams, ka tas viss rezultējās sistēmas pārkaršanā. Tagad izdarīsim secinājumus un sapratīsim, kas izraisīja šo problēmu.”

Jāatgādina, ka pēdējā aplī pamatīgu avāriju piedzīvoja “Mercedes” braucējs Džordžs Rasels, izstājoties no septītās pozīcijas. Jau pēc sacensībām sodu saņēma “Aston Martin” līderis Fernando Alonso, kuru centās apdzīt Rasels. Alonso tika vainots “potenciāli bīstamā braukšanā”.

Alonso, aizsargājot savu pozīciju, veica bremzēšanu pirms laika, liekot uz to reaģēt arī Raselam. “Mercedes” braucējs nesavaldīja savu formulu un ielidoja aizsargbarjerā. Pēc pieejamajiem datiem redzams, ka Alonso ievērojami lēnāk iebrauca līkumā, salīdzinot ar iepriekšējo apli.

Alonso šo situāciju skaidrojis ar dzinēja dzesēšanas problēmām, par kurām sūdzējies jau apli iepriekš. Tikmēr pats Rasels šo izmeklēšanu nosaucis par “dīvainu”, taču sacensību tiesneši nolēma piešķirt Alonso sodu, pieliekot viņa rezultātam 20 sekundes, kas spāņu pilotu pazemina uz astoto pozīciju finišā. Tāpat Alonso piešķirti trīs soda punkti.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām